Разделы:

Новости

10 гірських вершин, які треба підкорити до 35 років

2296

20:10, 7 Сентябрь 2015

Change

Найбільш цікаві новини

Найкращий відпочинок — активний відпочинок. Особливо, якщо він поєднується з чистим повітрям, висотою гір та відчуттям пригоди. Ми пропонуємо вам 10 гірських вершин, які треба підкорити, доки вам не стукне 35!

Любите подорожувати — тоді ви однозначно маєте відвідати перший в Україні фестиваль про самостійні подорожі, який відбудеться 19-20 вересня у Києві на «Арт-завод Платформа».

  1. Косцюшко, Австралія

Гора є найвищою точкою найменшого континенту. Її висота становить 2 228 метрів над рівнем моря. Назва вершини — не що інше як прізвище поляка Тадеуша Косцюшка, яка раніше належала сусідній вершині — піку Австалійських Альпів. Коли з’ясувалось, що Таунсенд (перша назва Косцюшка) вища, то Автралійська влада вирішила просто поміняла назви сусідніх вершин.

1    2. Монблан, Франція/Італія  — «Біла гора»

Найвища із альпійських вершин, що здіймається на 4 810 метрів над рівнем моря. Гору називають “Стріхою Європи”. Ще з давніх часів Монблан вважали домом жахливих драконів і демонів.

2

  1. Фудзіяма, Японія

Правильно називати вершину “Фудзісан”, за японськими правилами орфоепіки. За легедою, тут оселився дух Фудзі, поклонитися якому і досі з’їздяться з усього світу. Вершину вважають однією із найкрасивіших на планеті. Шкода, що відвідати її можна лише у період липня-серпня.

3

  1. Арарат, Туреччина

Згідно Біблії, то саме до цієї гори причалив ковчег Ноя, який рятував всіх від Великого потопу. Арменія розмістила зображення гір на своєму гербі, а коли турки закликали їх забрати турецькі гори з свого герба, вони сказали, що неодмінно це зроблять, але після того, як позивачі приберуть місяць із свого прапора, адже він їм також не належить. Арарат вабить до себе паломників, художників, а також альпіністів — висота верхівки становить 5 107 метрів.

4

  1. Мак-Кінлі, Північна Америка

Висота гори сягає 6 195 метрів, що робить її найвищою точкою Північної Америки. Перше сходження на гору відбулося у 1906 році. Але воно виявилося фейковим: Фредерік Кук видавав свої фото на невисокому пагорбі за знімки, зроблені на Мак-Кінлі. Справжнє сходження на гору відбулося лише у 1913 році.

5

  1. Кіліманджаро, Танзанія

5 895 метрів над рівнем моря роблять цю гору найвищою на африканському континенті, а “перчинки” додає і те, що це потенційно активний вулкан. Цікаво, що товщі льоду, якими вкрита верхівка, щорічно значно зменшуються. Це свідчить про те, що активність вулкану зростає!

6

  1. Аконкагуа, Аргентина

Вершина є найвищою точкою Північної Америки та найвищою горою поза межами Азії. Її висота становить 6 962 метрів. Сходження на гору вам точно запам’ятається своїми “білими” вітрами та неймовірним зоряним небом.

7

  1. Маттерхорн, Австрія/Швейцарія

4 478 — така висота наймальовничішої гори Європи. Її скелисті спуски та заворожливі краєвиди повністю компенсують її дещо меншу висоту, порівняно з іншими вершинами. Вперше її підкорили у 1865 році, але 4 альпіністи загинули, зірвавшись із краю скали. Тим не менше, гора залишається однією із найпопулярніших серед туристів та альпіністів.

8

  1. Еверест, Китай/Непал

Гімалайська вершина Еверест, відома ще як Джомолунгма та Сагарматха, найвища точка нашої планети. Висота вершини становить 8 839 метрів. Цікаво, що при замірюванні цієї висоти, вчені дещо схитрували: справжня висота становила рівно 29 000 футів. Науковці, які боялися підозр щодо істинності заміру та звинувачень у халатності, “накинули” горі 2 фути, записавши її висоту як 29 002 фута.

9

  1. Говерла, Україна

Говерла – найвища вершина України, її висота сягає 2061 м над р.м. Раніше гора мала назву «Говирла», але при нанесенні її розташування на австрійську військову карту, була допущена орфографічна помилка, і з тих пір її ім’я отримало сьогоднішнє звучання. На Говерлі, як на найвищій вершині України, існує така знакова річ, як мармурова плита, в яку вмуровано двадцять п’ять капсул із землею з усіх регіонів країни!

10

Теги:

Loading...

Читайте также

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.