Разделы:

Мечта об Украине

12 храмів, які представляють світові релігії в Україні

9108

0:08, 23 Август 2015

Интер

Встречай Новый год вместе с "Интером".

Споконвіку релігія є важливим аспектом життя не тільки українців, а й представників інших національностей, які проживають на території нашої країни.

Ми мріємо, щоб толерантність була невід’ємною частиною життя в Україні. 24 серпня в День Незалежності дивіться концерт на телеканалі Інтер «Мрія про Україну» за підтримки Федерації роботодавців України.

Пропонуємо вашій увазі 10 святинь, які представляють світові релігії в Україні.

1. Храм Білий лотос

Храм Білий лотос

Храм Білий лотос

Пропонуємо вам відвідати одне з унікальних місць в Україні – найбільший у Європі буддистський храм «Білий Лотос» (заснований в Черкасах в 1988 р, побудований в 1990-х рр).

За легендою, при закладці фундаменту був знайдений стародавній камінь, на якому зображений Будда в масці воїна. На вході в келії встановлені дві фігури воїнів, привезені до Черкас з Тибету. У ритуальному залі підлога застелена килимами, стіни прикрашені деревом і оксамитом.

2. Нью-Навадвіпа Maндіp

Нью-Навадвіпа Maндіp

Нью-Навадвіпа Maндіp

Київський храм Міжнародного товариства свідомості Крішни – куточок древньої ведичної культури в Україні, що знаходиться в Києві.

Будівлю Храму видно здалеку, а з середини чути ритм барабана і караталів.

3. Успенська Києво-Печерська лавраодна з найбільших православних святинь України з діючим монастирем Української православної церкви Московського патріархату зі статусом лаври. Впродовж століть монастир був центром місіонерства та просвітництва.

3

Сьогодні монастирське життя зосереджене на території Нижньої Лаври. На території Верхньої Лаври діє музейний комплекс “Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник. У музеях і фондах, розташованих на території Києво-Печерської лаври, можна побачити рукописи стародрукованих книг, колекцію тканин і вишивок. Не можливо оминути увагою і колекцію з дорогоцінних металів, стародавні гравюри і твори сучасних художників.

4. Харківська соборна мечеть – головна мусульманська споруда

Харківська соборна мечеть

Харківська соборна мечеть

Соборна мечеть міста Харкова була збудована у 1906 році, зруйнована у 1936 радянською владою і відновлена у 2006 році на тому ж місці. Відновлена мечеть має один мінарет.

5. Реформатська церква була збудована у ХІІ ст. королем Владиславом Великим як римо-католицька.

Реформатська церква

Реформатська церква

Після поділу церков у 1556 р. храм став реформатським. До 1944 р. саме в стінах цієї церкви знаходилася найбагатша бібліотека Мараморощини. А ще в костелі потрібно розглядати не стіни, чи вівтар (там все скромно і мінімалістично), а піднімати очі вгору. Тоді-то й приверне вашу увагу древня кесонова стеля з поліхромією 1748 р., а також дві стели з іменами загиблих в обох світових війнах.

6. Собор Бориса й Гліба або Борисоглібський собор — відома пам’ятка архітектури міста Чернігова домонгольської доби.

Собор Бориса й Гліба або Борисоглібський собор

Собор Бориса й Гліба або Борисоглібський собор

На початку XVII ст. під час польської інтервенції собор було перебудовано у домініканський костел. Пізніше головний храм кафедрального монастиря, ліквідованого указом російської імператриці Катерини ІІ в 1786 р. Собор будувався як храм-усипальниця князів роду Давидовичів, тому в північній і південній стінах собору зроблені глибокі ніші-аркасолії для гробниць. Нині Борисоглібський собор є музеєм Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” та Будинком хорової спадщини, де проходять концерти духовної музики.

7. Колегіальний костел Пресвятої Діви Марії, Станіславська Колегіата — найдавніший храм Івано-Франківська.

Колегіальний костел Пресвятої Діви Марії, Станіславська Колегіата

Колегіальний костел Пресвятої Діви Марії, Станіславська Колегіата

Спочатку на його місці був зведений дерев’яний римо-католицький парафіяльний костел Костел Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії і святих Андрія і Станіслава.

14 червня 1669 р. засновник міста Анджей Потоцький добився піднесення дерев’яного костелу до рангу колегіати. Фасад був прикрашений дорійськими і коринфськими колонами, вивершений бордовим фронтоном, увінчаний трьома вежами. Головний вівтар і два бічні св. Йосипа і св. Вінцента були різьблені з мармуру. В останньому зберігались реліквії цього святого, які Станіслав Потоцький у 1680 р. отримав у Римі від Папи Інокентія XI. На бічних внутрішніх стінах знаходився герб Потоцьких.

Сьогодні у костелі Пресвятої Діви Марії знаходиться Івано-Франківський обласний художній музей.

8. Храм Святого Андрія від 1990 року є греко-католицькою парафією, в якій служать отці василіани.

Храм Святого Андрія

Храм Святого Андрія

Равніше це був однойменний римо-католицький костел при монастирі ордену бернардинів, які з 1460 р. облаштувалися у Львові.

Сучасного вигляду церква Святого Андрія набула у першій половині ХVІІІ ст. Тоді було встановлено 16 вівтарів.
27 червня 2001 р. Святіший Отець Іван Павло II під час своєї Архиєрейської Святої Літургії у Львові 27 червня 2001 р. коронував Деревнянську чудотворну ікону Матері Божої. Сьогодні до цієї ікони горнуться тисячі побожних людей з молитвами-благаннями і молитвами-подяками за ласки Пресвятої Богородиці, які сходять на всіх, хто з вірою і надією приходить до Неї. 11 грудня 2010 р. храм святого Андрія збагатився ще однією реліквією – мощами свого духовного покровителя апостола Андрія Первозванного, які привіз із Рима єпископ Іриней (Білик), канонік Папської базиліки Санта Марія Маджоре у Ватикані.

9. Хоральна синагога в Кіровограді – шедевр двох єлисаведградських архітекторів – Лішневського та Паученка.

Хоральна синагога в Кіровограді

Хоральна синагога в Кіровограді

Вона була збудована наприкінці ХІХ століття. Синагога є одним із найяскравіших іудейських храмів України.

10. Патріарший Свято-Володимирський кафедральний собор Української Православної Церкви Київського патріархату — не тільки один з найвеличніших храмів світу, але й пам’ятник видатному християнському сподвижнику, князю Володимиру Великому.  Історія собору є досить довгою та сповнена багатьма драматичними сторінками. Багаті і бідні, аристократи і поміщики, чиновники і військові, купці і кріпаки-селяни вносили кошти на будівництво майбутнього храму. Переступивши поріг Свято-Володимирського собору, ви потрапите в особливий світ духовної гармонії, забудете про буденність життя. 

10

11. Георгіївська церква в Седневі, що на Чернігівщині – рідкісний зразок монументальних дерев’яних споруд на Лівобережній Україні періоду бароко. Церква має центральну восьмигранну вежу і стіни, побудовані із значним нахилом до середини.

Георгіївська церква в Седневі

Георгіївська церква в Седневі

Завершує її єдина струнка баня з двома заломами. Висота храму майже втричі перевищує його ширину. До бабинця прибудовані маленькі зрубики сходів на хори, а до вівтаря – ризниця та паламарня. Інтер’єр храму також вражає світлом і простором. Георгіївський храм в Седневі вважається одним з кращих творів народної архітектури України. Саме в цій церкві знімався відомий радянський фільм жахів «Вій» з Наталією Варлей і Леонідом Куравльовим.

12. Вірменська церква в місті Чернівці — діюча вірменська католицька церква східного обряду, освячена на честь Святих апостолів Петра і Павла.

Вірменська церква в місті Чернівці

Вірменська церква в місті Чернівці

Проект храму був розроблений відомим чеським архітектором Йозефом Главкою, автором комплексу Резиденції Буковинських митрополитів. В архітектурі храму переплелися елементи романського і готичного стилів, а також українського бароко. Своїм планом церква нагадує латинський хрест. Центральний вхід має тригранний виступ, а вівтар – напівкругле закруглення. Фасад завершується двома вежами-дзвіницями. Обов’язково відвідайте цей архітектурний шедевр, адже церква знаходиться практично в історичному центрі міста.

Loading...

Читайте также

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.