Разделы:

123334

За рубежом

11 найкращих книжок українських авторів за версією BBC

637

7:30, 17 Октябрь 2018

Change

Найбільш цікаві новини

Книга года и Детская книга года ВВС — это награда для литературных произведений на украинском языке, которую присуждает Британская телерадиовещательная корпорация ВВС. Премия стартовала в 2005 году, а с 2012 года включает в себя и детскую категорию. На днях было объявлено длинные списки премии. Вот кто попал в «взрослой» категории.

Троянди за колючкою

Ірина Агапєєва, «Брайт Страр Паблішинг»

Важлива книжка для тих, хто не хоче дивитися на світ крізь призму стереотипів, вийшла у письменниці Ірини Агапєєвої, яка розповідає про власний досвід. Для Ірини та її брата, звичайних, зовсім молодих симферопольців, роковий день настав, коли якісь невідомі чоловіки напали на хлопця на вулиці, а дівчина спробувала його захистити. Про те, що ті нападники були працівниками міліції в штатському і що вони помилилися -переплутали Ірину та брата з тими, кого насправді шукали, — молоді люди дізнаються згодом. І це ніяк не полегшить їхньої долі. Вони вийдуть на волю по амністії та лише через рік. Але ті, хто порушував і допускав порушення елементарних прав людини у місцях позбавлення волі, — вони там і досі працюють. Ті самі люди, які повинні охороняти законність.

40661163_1

Коханці Юстиції

Юрій Андрухович, «Meridian Czernowitz»

Взагалі, у довгому списку цього року досить багато напів-детективних чи напів-магічних історій, але Андрухович — це окремий жанр. Роман, що складається з восьми з половиною оповідань, які, здається, не дуже-то й пов’язані між собою, окрім того, що в кожному відбувається якийсь злочин: убивство, пограбування, згвалтування, розбещення малолітніх, і покарання, звісно. Але покарання не завжди є справедливим, але завжди є жахливим. Бо справедливість і правосуддя — не тотожні речі.

maxresdefault (2)

Сестри крові

Юрій Винничук, «Фоліо»

Винничук вміє переповідати історію Львова (і не тільки) так, що вона оживає перед очима, але збагаченою пригодами і містикою. Звісно, це вигадані пригоди і дехто й в містику не вірить, але автору вдається створити такий сюжет, який не відпустить до останньої сторінки. Отже, на нас чекають: містичні книжки, іспанські галеони і оборона Львова від військ Богдана Хмельницького. Європейські монархи полюють на  таємничу «Біблію диявола», яка зберігається у бернардинському монастирі, а іспанський принц Хуан наймає козаків для здобуття трону. Але яке відношення до цього має поява таємничого ордену Сестер святої крові?

48889_81715

Мазуревичі. Історія одного роду

Дарина Гнатко, «Клуб сімейного дозвілля»

Сімейна сага в українському історичному оздобленні: крізь революцію та війну, вона котиться ближче до наших поколінь, дає змогу замислитися над нашими родинними історіями, які відбувалися у той же історичний період. Хто ж такі Мазуревичі? Споконвіку жорстокі чоловіки та мовчазні жінки біля них. Але серцю своєму юна Марфа наказати не може, тому виходить заміж всупереч волі батьків за Уласа Мазуревича. Щастя не приходить, безсердечні нащадки з покоління у покоління роблять нещасними своїх супутниць, аж поки рід не завершується Яриною, яка  хоче розірвати коло страждань та спокутувати гріхи роду Мазуревичів. Але ціна може виявитися зависокою для неї.

47731_77057

Літо психіатра

Леся Демська, «Легенда»

Психіатрам теж треба відпочивати, аби не стати пацієнтами інших колег. От і Андрій Левинський, практикуючий і знаний психіатр зі Львова, їде «перезавантажитись» до дідівької хати в Карпатах. А там починає відбуватись щось дуже дивне. Чи не по психіатричній лінії? Спочатку здається, що так, але потім доводиться кликати зі Львова приятеля — слідчого Ростислава Белея, разом з яким вдасться викрити довжелезний ланцюг таємних злочинів.

summer

Де немає бога

Макс Кідрук, «Клуб сімейного дозвілля»

Чути суворий голос Достоєвського: «Якщо бога немає, значить усе дозволено?» Так, цікаве запитання, яке постає щоразу, коли люди потрапляють в екстремальні умови. На літаку, що прямує рейсом 341, зібралися дуже різні люди, в кожного з яких є свій біль і своя таємниця. Куди б не летів той літак, їх він приведе до найбільшого випробування у житті. І буде воно у тому, аби залишитись людьми у місці, де не діє мораль, у місці, де немає бога.

кідрук1

Люди в гніздах

Олег Коцарев, «Комора»

Історія родини, але відмінна від класичних родинних саг, де діяння предків розчулюють та надихають на глибокі висновки нащадків. Предки бувають різні, діяння їх теж не завжди драматичні настільки, щоб когось надихати. Наші сімейні архіви пам’яті забиті безліччю дурних, абсурдних чи незбагненних епізодів. Цей роман — своєрідна пародія на класичну сімейну сагу, і разом зі «священними» родинними легендами у ньому деконструйовано майже цілу історичну пам’ять в нашій частині світу.

Kotsarev_21

Сірі бджоли

Андрій Курков, «Фоліо»

З Курковим ніколи не буває нудно. Це помітили не тільки ми тут, в Україні, Курков — український письменник, якого наймасовіше читають за кордоном. Ця історія про прикордонне село Мала Староградівка, де залишились жити лише двоє — пенсіонер Сергійович, у якого шість вуликів, та його колишній однокласник Пашка. До одного заходять в гості українські військові, а до іншого — сепаратисти. Але турбує Сергійовича інше — куди вивезти на зиму бджіл? Вирішує він їхати до Криму до татарина, з яким познайомився понад двадцять років тому на з’їзді бджолярів. І він навіть уявити собі не може, що принесе йому це літо в Криму.

38466245_257848001703485_3820777669293768704_n

Твій погляд, Чіо-Чіо-сан

Андрій Любка, «Meridian Czernowitz»

Любка запам’ятався багатьом по яскравих «закордонних» історіях. Цього разу він пише психологічний трилер про сучасну Україну. Історія починається з епізоду, який став мало не типовим для вечірніх випусків новин: п’яний суддя на пішохідному переході збиває на смерть молоду жінку і, ясна річ, без особливих зусиль уникає покарання. А розвиток подій зовсім не типовий: чоловік збитої – не з тих, кого можна купити чи залякати, він дає собі клятву помститися. До чого тут відома опера про мадам Батерфляй? О, це соковита загадка, яка триматиме вас у напруженні до самого фіналу.

Prezentatsiya-knygy-Andriya-Lyubka-10

Денний звук

Олександр Олійник, «Кальварія»

Дія роману відбувається не в Україні, а в США та Японії. Герої — колишній американський пілот, який скинув бомбу на Хіросіму, та дві японки, життя яких також визначене минулим. Майор армії ВПС США Клод Ілері потерпає від мук совісті за скоєне злодіяння, він звинувачує себе в загибелі тисяч людей і понад усе прагне змінити минуле. А японська жінка Акіко перечитує щоденник свого першого кохання, якого вже немає на цьому світі. Пережиті колись почуття допомагають жінці по-новому подивитись на своє буденне життя, наповнитися творчими імпульсами. І є ще одна героїня історії — японська дівчинка, чиє минуле стає на заваді її майбутньому.

1066026878_w640_h640_cid2738476_pid652912275-acc0fa66

Білий попіл

Ілларіон Павлюк, «Видавництво Старого Лева»

Історія і детективна, і містична. У тому сенсі, що кримінальні епізоди мають і логічне пояснення, до якого приватний детектив Тарас Білий доходить за допомогою дедуктивного метода, і містичне. Отже, стається вбивство однієї панночки. Обвинувачуваний — семінарист Хома Брут. Ніби обставини й мотив зрозумілі, але хутір, де скоєно злочин, приховує таємницю, ще й страшнішу, ніж всі оповідки про «гоголівську» панночку, яка встала з гробу.

img371_2_18

Для того, щоб дізнаватися новини першими, читайте нас на CHANGEUA в facebook

Loading...

Читайте также