Разделы:

Места

12 міні-скульптур Ужгорода

2057

20:38, 1 Сентябрь 2015

Change

Найбільш цікаві новини

У часи, коли помпезними статуями нікого не здивуєш, ужгородський скульптор Михайло Колодко знайшов новий прояв креативу. Чоловік прикрашає рідне місто цікавими міні-пам’ятниками, які прославляють не лише Закарпаття, а й всю Україну. Останні декілька років Михайло створює скульптури, які можуть вміститись у долоні, вони уже давно перетворились на родзинку міста і приваблюють безліч туристів.

1. З’єднує береги річки Уж українська Статуя Свободи, яку місцеві ласкаво називають “Свободка”. Монумент з’явився в 2010 році, офіційно його назвали “Ужгородський маяк”, адже всередині лампи світиться маленький вогник. Свободка настільки стала невід’ємною частиною міста, що уже традиційно на свята її прикрашають у різне вбрання. Ця дама так часто змінює одежу, що навіть створюють рейтинги її найцікавіших образів.

1

2. На перилах, де залишились сліди від куль Другої світової війни, встановлений пам’ятник персонажу роману «Пригод бравого вояка Швейка» Ярослава Гешика — вояку Швейку. У чеському містечку Липнеце-над-Сазавою, де письменник закінчував писати останні томи роману, у 2013 році з’явився двійник ужгородського Швейка.

2

3. Вузол Кротона: на вигляд перила моста зв’язані, ніби у вузлик. Присвячено цю дивну річ Івану Фірцаку, більш відомому як Іван Сила. Закарпатець у 1928 році був найсильнішою людино планети, він перемагав у багатьох боях, забивав руками цвяхи у дерево, а на його грудях трощили дошки за допомогою молота.

3

4. На Закарпатті високо цінують спільну історію та культуру з Угорщиною саме тому не дивно, що однією з робіт Михайла Колодка став міні-пам’ятник угорському композитору Ференцу Лісту. Та, вочевидь, композитору не дуже подобається сидіти постійно на мості, адже неодноразово скульптура зникала або ж була викрадена. На щастя, маленький Францик постійно повертався на своє місце.

4

5. До дня св. Миколая 19 грудня 2010 року скульптор Колодко подарував місцевим маленького Миколайчика. Кажуть, якщо потерти пам’ятник та загадати бажання, воно неодмінно здійсниться.

5

6. Судно “Карпатія” ввійшло в історію у 1912 році, коли першим відгукнулось на сигнали “SOS” усім відомого “Титаніка”. Більше того, “Карпатія” врятувала частину пасажирів, затонулого корабля. Уночі на борту “Карпатії” світяться всі ілюмінатори.

6.1

7. Неподалік від головної площі Ужгорода Корзо, Михайло Колодко встановив мініатюрне зображення Гаврило Глюка — закарпатського художника, який сидить у своєму авто. Мольберт на задньому сидінні наштовхує на думку, що митець прямує до Карпат, де він часто створював свої шедеври.

7

8. Легендарний англійський музикант Джон Лорд з 2014 року прикрашає перила ужгородського моста. В окулярах та навушниках колишній учасник відомого гурту “Deep Purple” насолоджується музикою та краєвидом.

8

9. У рамках фестивалю “Дні чеської культури в Ужгороді”, на набережній було встановлено композицію їжачків. Їжачок — символ міста-побратима Ужгорода — Їглави, а також символ пива «Єжик», який варять в Їглаві.

9

10. Засновник поп-арту — Енді Уорхол, крізь призму свого фотоапарату слідкує за життям в Ужгороді на вулиці Підгірній. Вшанували митця не випадково: американська знаменитість має українське походження, а його ім’я при народженні — Андрій Варгола.

 

10

 

11. Наприкінці 2014 року скульптор Колодко подарував своєму місту ще одну оригінальну скульптуру присвячену 40-ій річниці з дня створення кубика-рубіка. Пам’ятка головоломці знаходиться на поручнях Православної набережної, неподалік від «Свободки». У світі вже є монументи присвяченій цій іграшці, але тільки в Україні вона має розмір справжнього кубика-рубіка.

11

12. 27 січня 2015 року на честь Дня народження Вольфганта Амадея Моцарта Михайло Колодко свторив міні-пам’ятник, присвячений композитору. Розмістили роботу на території місцевої дитячої музичної школи, щоб діти могли надихатись та старанніше займатись музичним мистецтвом.

12

 

Теги:

Loading...

Читайте также

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.