Разделы:

Новости

18 найбільш нещасних країн

2280

20:19, 21 Сентябрь 2015

Change

Найбільш цікаві новини

Щороку визначають Індекс щастя країн світу, для цього враховують такі фактори, як реальний ВВП на душу населення, очікувана тривалість життя, рівень корупції та соціальні свободи.

Однак існує ще й Індекс нещастя (англ. Misery index ) — макроекономічний індикатор, створений і одержуваний шляхом складання рівнів інфляції і безробіття, його автором є американський економіст Артур Оукен.

Безробіття та вічно зростаючі ціни, саме ці показники брали до уваги, щоб визначити найбільш нещасні країни. Пропонуємо вам рейтинг найнещасніших країн, складений на основі Всесвітньої книги фактів, виданої ЦРУ CIA World Factbook у 2014 році.

18. Туніс

Індекс нещастя: 20,1%

Рівень інфляції споживчих цін: 4,9%

Рівень безробіття: 15,2%

Reuters/Anis Mili

Reuters/Anis Mili

Не дивлячись на популярність країни серед туристів, після кризи у 2011 році найголовнішим завданням уряду є заспокоїти бізнес та інвесторів і залучити кошти до бюджету та для розвитку країни.

17. Ямайка

Індекс нещастя: 20.7%

Рівень інфляції споживчих цін: 7,1%

Рівень безробіття: 13,6

Reuters/Phil Noble

Reuters/Phil Noble

Економіка Ямайки у більшій мірі залежить від сектору послуг, а саме туризму. На жаль, країна страждає від високого рівня злочинності і корупції, а також досить високою є шкала безробіття — що в принципі і призводить до постійного зростання злочинності.

16. Хорватія

Індекс нещастя: 20,8%

Рівень інфляції споживчих цін: -0,2%

Рівень безробіття: 21%

Reuters/Antonio Bronic

Reuters/Antonio Bronic

Хорватія є однією із найбільш успішних країн зі складу колишньої республіки Югославії. Однак вона не змогла оговтатись після економічної кризи 2008 року. Сьогодні найбільшою проблемою є те, що регіони країни розвиваються нерівномірно, тому інвестеційні процеси протікають досить напружено. Єдине, що у Хорватії стабільне і рівномірно поширене по всій країні — безробіття.

15. Україна

Індекс нещастя: 20,9%

Рівень інфляції споживчих цін: 12,1%

Рівень безробіття: 8.8%

Україна

Reuters/Gleb Garanich

Економіка України за останні 2 роки сильно постраждала. Інфляція, безробіття, падіння ВВП — сьогодні це явища, про які ми чуємо чи не щодня.  Корупція та поки що неефективні реформи гальмують розвиток країни. Сподіваймося, що Індекс нещастя українців найближчим часом не виросте ще більше.

14. Монголія

Індекс нещастя: 21.7%

Рівень інфляції споживчих цін: 12.9%

Рівень безробіття: 8.8%

Reuters/David Gray

Reuters/David Gray

Найбільшою проблемою економіки Монголії є те, що уряд ніяк не налагодить фіскальну та монетарну політику, через що періодично спостерігаються значні скачки інфляції. Також серйозні труднощі існують у питаннях експорту монгольських товарів.

13. Єгипет

Індекс нещастя: 23.5%

Рівень інфляції споживчих цін: 10.1%

Рівень безробіття:13.4%

REUTERS/Asmaa Waguih

REUTERS/Asmaa Waguih

У 2011 році політична ситуація в країні погіршилась, більше того безпека країни була під загрозою, що досить сильно підірвало економіку країни.

12. Іспанія

Індекс нещастя:24.1

Рівень інфляції споживчих цін: -0.2%

Рівень безробіття: 24.3%

Reuters/Juan Medina

Reuters/Juan Medina

Найбільша економічна криза в Іспанії у 2012 році мало не спричинила дефолт. З початку 2014 Іспанія змогла трішки владнати всі проблеми: рівень безробіття та інфляції впав. І хоча стан економіки позитивно зростає — експерти визначили, що Індекс нещастя все ж ставить країну на 12 позицію.

11. Греція

Індекс нещастя: 25.5%

Рівень інфляції споживчих цін: -1.3%

Рівень безробіття: 26.8%

Reuters/Yannis Behrakis

Reuters/Yannis Behrakis

Тема жахливої економічної ситуації у Греції не зникає із ЗМІ. Боротьба з кредиторами і зруйнована довіра інвесторів, невдоволеність населення, яка проявляється в акціях протесту — все це ставить під питання перебування країни у Єврозоні.

10. Іран

Індекс нещастя: 26.1%

Рівень інфляції споживчих цін: 15.8%

Рівень безробіття: 10.3%

AP

AP

Через санкції, накладені на Іран, в країні існує лише невелике віконце економічних можливостей для потенційно могутньої держави. Країна з величезними запасами нафти та порівняно добре освіченим населенням поки залишається в скрутному становищі.

9. Сербія

Індекс нещастя: 27.8%

Рівень інфляції споживчих цін: 1.7%

Рівень безробіття: 26.1%

Reuters/STR New

Reuters/STR New

Сербія зітикнулась із багатьма довгостроковими економічними проблемами: потреба у створенні нових робочих місць, зростання внутрішнього та зовнішнього боргів, дуже високі державні витрати (заробітня плата, охорона здоров’я, пенсія), потреба у залучені іноземних інвесторів. Окрім того, держава страждає від корупції та надто високого рівня старіючого населення.

8. Македонія

Індекс нещастя: 27.9%

Рівень інфляції споживчих цін: -0.1%

Рівень безробіття: 28%

Reuters/Ognen Teofilovski

Reuters/Ognen Teofilovski

Ще одна країна зі складу колишньої Югославії. І хоча з часу прийняття незалежності країна зробила суттєві кроки вперед, країну душить корупція та досить слабке правове регулювання економічних процесів.

7. Південна Африка

Індекс нещастя: 31.1%

Рівень інфляції споживчих цін: 6.1%

Рівень безробіття: 25%

Reuters/Mike Hutchings

Reuters/Mike Hutchings

Економічне зростання Південної Африки сповільнилося в останні роки, а рівень безробіття, злиднів і незадоволеності населення  залишаються на високому рівні.

6. Лесото

Індекс нещастя: 32%

Рівень інфляції споживчих цін: 3,9%

Рівень безробіття: 28,1%

Reuters/Siphiwe Sibeko

Reuters/Siphiwe Sibeko

Економіка у значній мірі залежить від текстильної промисловості, сільського господарства та зовнішніх грошових надходжень. Примітно в останні роки виріс  видобуток алмазів. Аналітики вважають, що це може сприяти зростанню ВВП на 8,5% до кінця 2015 року.

5. Ємен

Індекс нещастя: 35,2%

Рівень інфляції споживчих цін: 8,2%

Рівень безробіття: 27%

Reuters/Mohamed al-Sayaghi

Reuters/Mohamed al-Sayaghi

Відповідно до Всесвітньої книги фактів ЦРУ у Ємені значно зменшуються запаси нафти, а це чи не основне джерело доходів країни. Також у країні серйозні проблеми із нестачею водних ресурсів та продовольства. До того ж всього країну добиває громадянська війна.

4. Аргентина

Індекс нещастя: 44,1%

Рівень інфляції споживчих цін: 36,4%

Рівень безробіття: 7,7%

Brindicci

Brindicci

Нестабільна економічна ситуація, зростаючий дефіцит бюджету, надзвичайно високий рівень інфляції, проблема наркотиків та насильства серед населення — все це фактори, які не дають Аргентині розвиватись.

3. Джибуті

Індекс нещастя: 62,9%

Рівень інфляції споживчих цін: 2,9%

Рівень безробіття: 60%

Reuters/Thomas Mukoya

Reuters/Thomas Mukoya

Бронзу за нещастя отримує республіка Джибуті. Країна у більшій мірі залежить від іноземної допомоги, адже через своє географічне розташування республіка не може розвивати основне господарство — аграрне. Більша частина населення є безробітною. Відсутність проблеми інфляції пояснюється лише тим, що національна валюта безпосередньо прив’язана до долара.

2. Сирія

Індекс нещастя: 67,8%

Рівень інфляції споживчих цін: 34,8%

Рівень безробіття: 33%

Thomson Reuters

Thomson Reuters

Економіка Сирії продовжує розпадатися. Ситуація погіршилась у 2014 році через введені міжнародні санкції. Це завдало значних шкод інфраструктурі і спричинило те, що населення масово тікає з країни.

1. Венесуела

Індекс нещастя: 70%

Рівень інфляції споживчих цін: 62,2%

Рівень безробіття: 7,8%

REUTERS/Tomas Bravo

REUTERS/Tomas Bravo

Здешевлення цін на нафту, поетапне руйнування економіки та масові заворушення —  ситуація у Венесуелі все погіршується. Інфляція у країні настільки безконтрольна, що сьогодні придбати  iPhone 6  можна за $ 47,700 , а уряд заборонив населенню робити покупки більше двох разів на тиждень.

Теги:

Loading...

Читайте также

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.