Разделы:

сміття в Індонезії

За кордоном

Смітник розміром в 120 футбольних полів став оселею для кількох тисяч бідняків

271

18:06, 13 Август 2018

РАНОК З ІНТЕРОМ

Самое важное и актуальное — в программе «РАНОК З ІНТЕРОМ» по будням с 7 до 10 утра на телеканале «Интер» .

За 20 кілометрів від столиці Індонезії — Джакарти — розташоване одне з найбільших звалищ Азії. Сморід, що тут стоїть, — виїдає очі. Проте для кількох тисяч бідняків цей полігон став оселею. Місцеві шукають тут їжу, одяг, речі, які можна перепродати.

Голими руками місцеві порпаються в цьому гігантському смітнику завбільшки зі 120-ть футбольних полів. Сюди, до міста Бекасі, звозять практично весь непотріб із 10-ти мільйонної столиці Індонезії  — Джакарти.

Щодня сюди скидають близько семи тисяч (7000) тонн відходів. Екскаватори згрібають їх у величезні купи.

У країні не існує загальнонаціональної схеми переробки сміття. Та й люди мало що знають про сортування. Парки, та громадські місця завалені непотребом. Не вистачає площ під облаштування звалищ. Тож вони постійно ростуть у висоту. Найбільший сміттєвий полігон  Індонезії «Бантар Гебанг» з’явився наприкінці вісімдесятих 80-х на місці рисових полів. Зараз він годує до шести тисяч осіб.

Цілі сім’ї облаштували в такий спосіб свій побут.  Серед сміттярів багато дітей. Кожен, хто виростає на смітнику, страждає від шкіряних, бронхіальних захворювань та кишкових інфекцій. Проте в місцевих бідняків просто немає вибору.

Щоправда сусідство зі смітником влаштовує не всіх.  Жителі міста,  на околицях якого розкинулось гігантське звалище, торік, у листопаді, влаштували акцію протесту. На кілька днів перекрили автомагістраль і не пропускали переповнені сміттєвози, що курсують тут 24 години на добу. Вантажівки відновили рух, коли  у скандал втрутився губернатор Джакарти. Машини почала супроводжувати поліція. Влада обіцяє побудувати кілька заводів із переробки відходів світового класу в Індонезії. А поки сміттєві гори «Бантар Гебанг» щогодини невпинно зростають у висоту.

Loading...

Читайте также