13:35, 22 Ноябрь 2018
55 років із дня вбивства Джона Кеннеді: чому злочин і досі сповнений таємниць (ВІДЕО)
«Твоє оточення небезпечне для життя». Так казала Мерилін Монро президентові США — Джону Кеннеді.
Незабаром відомої білявки не стало. Згодом вбили й Кеннеді. Цей злочин і досі сповнений таємниць.
22-ге листопада 1963-го року. 35 президент США — Джон Кеннеді прибув із візитом у Даллас. Разом із дружиною вони їдуть центральною вулицею міста. Їхній автомобіль, виготовлений за особливим замовленням, має два додаткові сидіння і відкидний верх. Постріли пролунали о 12-й годині 30 хвилин.
Кулі блискучо зробили свою чорну справу — так говорять офіційні дані. Проте лікар Кеннет Сеппар із госпіталю Паркленд, куди доставили Кеннеді, стверджує: шанс вижити у президента все-таки був.
Читайте також 56 річниця від дня народження Дмитра Хворостовського: життя артиста
Особу стрільця встановили одразу. Лі Гарві Освальд. Убивця з досить дивною біографією. Певний час він проживав в СРСР. У Мінську одружився з Мариною Прусаковою. Повернувся в Америку, писав мемуари, влаштувався працювати на книжковий склад. Освальд тричі вистрелив у Кеннеді з шостого поверху техаського книгосховища. Колекціонер зброї Джим Еванс досі не розуміє, як Лі Гарві вдалося тричі влучити в рухому мішень.
У розслідуванні «вбивства століття» запитань більше, ніж чітких відповідей. Поліцейські моментально зрозуміли, що снайпер стріляв із книгосховища. Там було відчинене вікно, а слідчі знайшли три гільзи та гвинтівку, зареєстровану на Лі Гарві Освальда. Ще й із відбитками його пальців. Убивця не змінював зовнішність, не ховався. За два дні після смерті президента, коли Освальда перевозили з однієї в’язниці до іншої, його застрелив чоловік із натовпу.
Навіть через півстоліття дружина офіційного вбивці відмовилася від гонорару в 3 мільйони доларів за інтерв’ю. Сказала — життя дорожче. Перші матеріали у справі Кеннеді уряд США розсекретив торік. Проте пролити світло на цю загадкову справу документи так і не змогли. Загалом, усе досьє стане доступним лише за чверть століття. Можливо, тоді ми дізнаємося зовсім іншу правду про найгучніше вбивство минулого століття.