Разделы:

Советы

9 хитростей, як полегшити свій день

1020

3:44, 12 Сентябрь 2015

Change

Найбільш цікаві новини

1. Змоделюйте ваш ідеальний день.

Уявити свій ідеальний день потрібно зовсім не для того, щоб втекти від реальності. Це важливо зробити, щоб чітко усвідомити, що для вас означає день без стресу і перевантажень. Для когось це прокинутись раненько, зайнятись йогою, провести трохи часу із сім’єю попрацювати і почитати; для іншого такий день означає — ранкова зарядка та продуктивна праця в офісі, а опісля гаряча ванна перед сном. Виділіть декілька хвилин, щоб все ж зрозуміти, яким ви хочете бачити свій день.

2. Розставте пріоритети

Виконувати всі справи до кінця — це мистецтво. Для того, щоб дійсно спростити свій день і водночас втілити все заплановане, необхідно відмовитись від завдань, які не є першочерговими. Визначте, що для вас найважливіше. Максимально відсійте непотрібні справи. Створіть список найнеобхідніших зустрічей і завдань, який складатиметься не більше ніж з 5 пунктів.

3. Навчіться казати “ні”

Якщо ви навчитесь виділяти важливе з-поміж не потрібного, а також матимете уявлення, який ваш ідеальний день — почніть казати “ні” усьому, що вас відволікатиме від основного. Адже сьогодні ви сказали “так” запрошенню в Facebook на вечірку, завтра ви погодитесь допомогти сусіду прибрати у гаражі, потім ви не відмовите у пропозиції піти на каву — згодом ваш день стане настільки завантажений, що ви нічого не встигатимете. Більше того, ви навіть не підозрюватимете, коли ж усе пішло не так. Реально оцініть ваші можливості  і список ваших обов’язків (професійних, особистих, громадських) — скажіть “ні” усьому зайвому та неважливому і ви одразу відчуєте, як стало легше дихати.

4. Обмежте свої щоденні завдання

Щоранку визначайте 1-3 найважливіших завдань на день. Це необхідно робити, щоб уникнути стресових ситуацій. Щоб виконувати роботу якісно, виділіть кожній із задач конкретно по декілька годин. Сфокусуйтесь і не відволікайтесь ні на що, окрім того, що робите у даний момент. Не варто виснажувати мозок, переключаючись з одного на інше.Такі обмеження допоможуть вам виконувати роботу швидко, а головне без хаосу.

5. Організуйте собі хоча б один період часу, коли вас нічого не відволікає

Після того, як ви визначили, що конкретно ви маєте робити — приступіть до роботи. Закрийте двері, вимкніть телефон, відключіть Інтернет, якщо потрібно, — зробіть все можливе, щоб створити умови, в яких вас нічого не відволікатиме. Звісно, ви не можете повністю від усього заховатись. Але ви будете удвічі продуктивнішими, якщо створите спокійну робочу атмосферу.

6. Не робіть більше однієї справи одночасно

Справ завжди багато. Після однієї буде інша, опісля іншої — наступна. Однак це не причина робити все і одразу. Занурюйтесь повністю у процес, пам’ятайте, коли ви щось робити — у цей момент більше нічого не існує. Отже, якщо все структурувати як інструкцію, тоді хід дій такий:

  • глибоко вдихніть,
  • перегляньте список своїх завдань,
  • почніть з найважливішого
  • не починайте іншу справу, поки не закінчите розпочату
  • робіть 5-ти хвилинну перерву щогодини

7. Групуйте всі дрібні справи

Завжди є багато дрібних завдань, проте важливо не дозволяти їм впливати на вашу продуктивність. Для цього варто все добре зорганізувати і структурувати по групам. Опісля краще визначити для кожної групи завдань конкретний день і конкретну годину. Наприклад, о 16.00 певного дня ви переглядаєте і оплачуєте свої рахунки. Не допускайте, щоб будь-які дрібнички займали у вас весь день чи хоча б півдня.

8. Передихніть

Не допускайте перевантаження, не варто кожну вільну хвилинку заповнювати роботою. Не знущайтесь так над собою. Усім потрібно трохи простору і хвилинка релаксу. Виконати декілька вправ чи подихати свіжим повітрям, випити стакан води чи просто глибоко вдихнути — не забувайте про ці маленькі деталі впродовж роботи.

Завжди пам’ятайте, за що ви любите свою роботу, очевидно, що це аж ніяк не стрес, біганина і втома.

9. Розвивайте вдячність

У будь-якій ситуації і у будь-якому місці можна створити собі хороший настрій. Втома, і розчарування мають вплив на ваше здоров’я, але все залежить тільки від вас. Тому відрегулюйте своє ставлення до проблем — і поганий настрій зникне. Найкращий спосіб це навчитись сприймати ситуації і речі такими, яким вони є, а не такими, якими ви б хотіли їх бачити. Мова йде про те, щоб бути вдячним за те, що все саме так як є, а що не так можна виправити. Таке ставлення точно полегшить вам життя.

 

Теги:

Loading...

Читайте также