Разделы:

Практики

11 фраз, які розумні люди ніколи не скажуть на роботі

3700

11:56, 8 Сентябрь 2015

Раздел "Бизнес"

Интересные, развлекательные и полезные статьи о бизнесе.

Немає значення наскільки ви талановиті і чого встигли досягнути — невдало обрані слова раз і назавжди створять негативну репутацію і поставлять хрест на кар’єрному рості. Ці фрази мають особливу здатність, вони змусять вас виглядати по-дурному, навіть якщо сказане — правда. Найгірше те, що озвучивши їх, уже нічого не виправиш.

1.“Це не справедливо”

Усім відомо, що життя несправедливе і не варто змушувати думати оточуючих, що ви очікуєте, що все в житті оцінюється належним чином. Якщо ви скажете, що щось не справедливо, ви виглядатимете наївною та незрілою людиною.
Залишайтесь конструктивним та спокійним, дотримуйтесь фактів і не піддавайтесь емоціям. Наприклад, замість того, щоб скаржитись, що вас не підвищили, можна сказати: “Я бачу, що проект, який я розраховував отримати, ви доручили іншому. Чи могли б ви сказати, що вплинуло на ваше рішення? Хочу знати,чому не підійшла моя кандидатура, і над чим мені варто працювати.”

2.”Це не так, як ми робили зазвичай”

Технології розвиваються настільки швидко, що навіть відносно недавні методи роботи можуть виявитись застарілими. Щоб не виглядати ледащо, нездатним до змін та вдосконалення, ніколи не посилайтесь на аргумент, що це не так, як ви звикли працювати до цього.

3.”Без проблем”

Коли вас хтось просить щось зробити чи дякує за виконану роботу, а ви відповідаєте: “без проблем” — це створює враження, що їхні прохання першочергово сприймаються як проблема і людина відчуває, ніби нав’язується і заважає. Замість цих двох слів спробуйте сказати: “Радий був допомогти” або “Із задоволенням все зроблю”. На перший погляд, нібито невелика різниця у словах, однак вона має величезний вплив на людей.

4.”Я думаю….Це, можливо, дурна ідея….Зараз задам дурне питання, але…”

Такі фрази миттєво підірвуть ваш авторитет. Навіть якщо у вас чудова ідея, після таких слів ви виглядатимете невпевненим у собі. Не будьте надто самокритичними. Адже якщо ви не вірите у те, що говорите і пропонуєте, — ніхто не повірить. Якщо раптом виявиться, що ви не знаєте відповідь на якесь запитання, скажіть: “Я зараз не володію цією інформацією, однак я все дізнаюсь і повідомлю вам.”

5.”Хвилинна справа”
Якщо Ви буквально не впораєтесь із завданням за 60 секунд, тоді ніколи так не кажіть. По-перше, це створює враження, ніби ви халатно виконуєте завдання. По-друге, не обіцяйте, що виконаєте щось швидше, аніж це насправді потребує.

6.”Я спробую”

Це є дотичним четвертому пункту. Слова, що виражають невпевненість, створюють враження, що ви не професіонал. Об’єктивно оцінюйте свої можливості. Якщо вас все ж просять зробити щось, із чим ви, ймовірно, не впораєтесь, запропонуйте альтернативний варіант.

7.”Він ледачий/ некомпетентний/ дурень”

Не висловлюйтесь негативно про колег. Якщо ваше зауваження — правда, воно і так всім очевидно, тому немає необхідності на цьому наголошувати. А зневажливі коментарі про інших зроблять дурнем саме вас. Називаючи когось некомпетентним, ви ніби стараєтесь виглядати кращим на його фоні. Така поведінка обернеться проти вас і зіпсує ставлення колег.

8. “Це не мій обов’язок”

Така фраза змусить думати, що ви не хочете працювати і що у вас відсутній інтерес до роботи, а важливо лише стабільно отримувати заробітну плату. Якщо ваш бос просить зробити щось, що не входить до ваших обов’язків чи суперечить вашій позиції (поглядам чи цінностям), найкраще рішення — як найшвидше це зробити. Тоді ви не виглядатимите дріб’язковим. Водночас, опісля виконання завдання, поговоріть із вашим начальником, щоб конкретно визначити ваші обов’язки. Розмова допоможе чітко зрозуміти вашому керівнику, що ви повинні, а що не повинні робити.

9.”Це не моя провина”

Скинути всю відповідальність — найгірша ідея. Немає значення, яка була ваша роль у проваленому завданні — будьте готові нести відповідальність. Якщо ж ні, то поясніть все неупереджено та чітко, дотримуючись фактів, а ваші колеги та керівництво вже нехай самі роблять висновки.
Якщо ви почнете тицяти пальцем на когось і виправдовувати себе — це лише зіпсує про вас враження і як про працівника, і як про людину.

10.”Я не можу”

Ніхто не любить чути таке, адже “Я не можу” звучить як “Я не буду”.
Замість того, щоб пояснювати, що ви не можете, краще скажіть, що ви можете. Наприклад, замість того, щоб сказати: “Я не можу сьогодні залишитись допізна”, скажіть: “Я можу прийти завтра раніше, так буде добре?”. Однак якщо у вас бракує навичок, ви повинні запропонувати інше рішення: “Я не можу написати цей звіт, тому що я поки що не вмію. Хто може мені показати, як це робиться, щоб наступного разу я міг написати все сам?”

11. «Я ненавиджу цю роботу»

Найменше, що хочуть почути ваші колеги — це скиглення. Це не просто псує думку про вас, а й підриває колективний моральний дух. Керівники швидко прощаються із скептиками, тому що знають, що завжди знайдеться заміна, сповнена ентузіазмом.

Діліться своїми думками у коментарях щодо того, які ще фрази повинні бути у цьому списку.

Loading...

Читайте также