Разделы:

speka

В регионе

Одне з міст на Черкащині вчора стало найспекотнішим у Європі

132

15:12, 14 Август 2019

Change

Найбільш цікаві новини

Розпечене повітря з Африки «накрило» Черкащину. А Канів учора, 13 серпня, став найспекотнішим містом Європи.

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі «Фейсбук» повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань. 

Результат пошуку зображень за запитом "спека"

Максимальна температура повітря там становила +35,8С . Тоді, як, наприклад, у Лондоні та Парижі було усього +19..+21С.

— Атмосфера «підкидає дрова» у серпневу піч. Максимальна температура повітря сьогодні станом на 15.00 становила +35С, — зазначив Віталій Постригань.

Такою посушливою перша декада серпня на Черкащині не була вже останніх 20 років, а такою прохолодною – всі 30. Ця незвичайна для нашого клімату подія відбулася завдяки північним повітряним течіям у тилу циклонів, які рухалися по більш північних траєкторіях на схід. Тому в перші 6 днів місяця середній температурний фон становив лише +16..18º, вночі було до +6º, а вдень – не вище +20..25º.

В останні 4 дні декади ситуацію рятував виступ Азорського антициклону. Він підвищив середній температурний фон на 2-4º та подарував 2 спекотних до +30..33º дні.

Сьогодні, 14 серпня, ми святкуємо «Перший Спас» або «Маковія», який за Народним календарем знаменує перші проводи літа і зустріч осені. І дійсно, за кліматичними і фактичними даними, на Черкащині із середини серпня починається поступове зниження температурного фону. Проте, поки що літо не збирається залишати своїх позицій.

Читайте також: Стало відомо, які дороги відремонтують найближчим часом у Черкасах

Loading...

Читайте также