Разделы:

shrift brailia

В регіоні

У музеї Тараса Шевченка в Каневі з’явився «Заповіт» шрифтом Брайля (ВІДЕО)

9

18:34, 18 Сентябрь 2019

Change

Найбільш цікаві новини

У Каневі поручні на сходах до музею Шевченка оснастили табличками з віршами поета. Вони написані шрифтом Брайля. Тепер люди з вадами зору зможуть прочитати твори письменника руками, пише “telegraf.design“, передає Інфоміст.

У музеї також дозволили людям з вадами зору «оглядати» деякі експонати руками, щоб побачити їх. А на стіні музею поруч із 133 версіями «Заповіту» різними мовами світу з’явилася 134-та — шрифтом Брайля.

Створив проєкт Дмитро Ліховий в рамках випускного проєкта на курсі Visual Communications Professium у школі Projector. Він спроєктував таблички, які описують всі музейні експонати та дають можливість прочитати вірші Кобзаря на дотик. «Проблема людей, що не бачать, сама по собі невидима. Після консультацій з Українським товариством сліпих я зрозумів, що сліпі люди стали невидимими для українців, бо не виходять з домівок, адже світ назовні не пристосований до їхніх потреб. Мені хотілося привернути увагу до проблеми та запропонувати креативне рішення», — каже автор проєкту.

Таблички створені з використанням жовтого кольору, бо це всесвітній код для людей з вадами зору. Ті, хто має 5-10% зору, розуміють, що ця яскрава пляма — це комунікація з ними і до них. Автор проєкту сподівається, що цю акцію підтримають й інші установи.

Читайте також: Через театральну ходу в Черкасах перекриватимуть центр міста

Loading...
Загрузка...

Читайте также

Загрузка...