Разделы:

oblasti

В регіоні

Який вигляд мають Черкаси на креативних картах Ураїни (ФОТО)

102

16:52, 19 Июнь 2019

Change

Найбільш цікаві новини

Черкащанам показали, який вигляд має наше місто на найкреативніших картах України.

Про це вовідомляє сайт На урок.

Карта України для дітей

Як зацікавити вивченням карт учнів молодших класів? Для цього можна запропонувати разом здійснити уявну мандрівку Україною. Яскраві ілюстрації та цікава розповідь учителя про визначні місця України не залишать байдужим жодного учня.

Карта визначних споруд України

Карту було створено у 2015 році українською художницею-ілюстраторкою Марисею Рудською.

Звісно, така карта представляє не всі найвідоміші споруди України, але є прикладом оригінального підходу – поєднання картографування та художньої ілюстрації.

Україна вишивана

Вишиванка здавна була об’єднувальним символом українців. Орнамент на кожній вишиванці символічний. Наші предки за візерунками могли розпізнати, з яких країв її власник, якими є його статки та сімейний стан. Окрім того, вишиванку використовували як прикрасу й оберіг від недобрих думок, злих духів та заздрісних поглядів поганих людей. Тому здавна існувала традиція дарувати вишиванку новонародженим.

У різних регіонах України, візерунки вишиванок різняться.

Карта писанок України

Як і створення вишиванок, виготовлення писанок є однією зі стародавніх об’єднувальних традицій українців. У кожному регіоні орнаменти і кольори, які обирали для писанкарства, відрізняються.

Найдавніша карта України

Найдавніша карта, знайдена на території України, зображена на уламку бивня мамонта. Її було знайдено у 1966 році під час розкопок на березі річки Росава біля села Межиріч Канівського району Черкаської області на місці стоянки мисливців на мамонтів доби пізнього палеоліту.

Карта діалектів та говірок України

Діалект – місцевий різновид загальнонаціональної мови. Різноманітні говірки існують у кожній країні, вони підкреслюють місцевий колорит певного регіону та формують культурне розмаїття.

Карта міст, де народилися видатні митці та діячі України

На уроках української літератури й історії школярі вивчають біографії багатьох видатних діячів і талановитих митців. Навіть добре знаючи життєпис кожного, навряд чи школярам вдасться вмить визначити, хто з них родом з яких областей. У цьому допоможе цікава карта, яку створили спеціалісти з Конгресу захисту української мови.

Карта областей України, які найбільше постраждали під час Голодомору

Голодомор – акт геноциду українського народу, пов’язаний зі створенням штучного масового голоду у 1932–1933 роках. Це страшна сторінка нашої історії! Від голоду в ці роки померло понад 3,9 млн осіб на території Української СРР та Кубані, переважна більшість населення була українцями.

Карта експорту продуктів харчування з України

Загальновідомо, що в України добре розвинуте сільське господарство, що зумовлено родючими ґрунтами. Завдяки цьому країна експортує сільськогосподарську продукцію у 174 країни на різних континентах.

Карта з гербів та прапорів областей України

У 2015 році ця карта увійшла до Книги рекордів України як вишиванка, до створення якої долучилась найбільша кількість людей. До її виготовлення доклали зусилля понад 6 тис. українців з усіх областей нашої країни. Наразі карта розміром 1,5 х 2 м знаходиться у Верховній Раді.

Гастрономічна карта України

Гастрономічний туризм – це вид туризму, пов’язаний із ознайомленням з особливостями кулінарних традицій та дегустацією національної кухні певної країни чи регіону.

Така карта допоможе розповісти про традиційні страви певних регіонів та проаналізувати, якими саме природними факторами вони обумовлені.

Карта поширення броварства в Україні

Броварство (пивоваріння) – традиційна галузь харчової промисловості в Україні. Перші броварні виникли на українських землях ще у другій половині XVI століття.

Карта автомобільних номерів

Як розпізнати за номерними знаками, з якого регіону приїхало авто? У цьому допоможе розібратися відповідна тематична карта.

Loading...
Загрузка...

Читайте также

Загрузка...