Разделы:

general

традиції

День вишиванки в Чернівцях

1179

17:33, 6 Май 2016

Цьогоріч День вишиванки святкує свій перший ювілейmaxresdefault-1Саме 10 років тому, студенти ЧНУ ім. Ю. Федьковича започаткували акцію, яка тепер набрала не тільки всеукраїнського, але й міжнародного розголосу.
Як запевнила голова оргкомітету «Дня вишиванки» Леся Воронюк, масштаби свята є підтвердженням того, що вишиванка є не тільки красивою частиною гардеробу, а символом ідентифікації українців.
Так, як таке свято вже відзначають не тільки в Україні, але й за кордоном, вже другий рік поспіль організатори намагаються його узаконити. «Минулого року ми зверталися до Президента України для того, аби він вніс цей день у календар державних свят, щоб люди завжди про нього пам’ятали, тому що, святкуємо День вишиванки в третій четвер травня і поки що, намагаємося в головах людей закріпити цю дату, але усі орієнтуються на минулий рік. Наприклад, цього року всі думають, що 21, а насправді – 19 травня – День вишиванки у 2016 році», – сказав член оргкомітету «Дня вишиванки» Олександр Ткачук.
За словами Олександра, Президент поки не подав Указу на узаконення Дня вишиванки, однак сподівається, що у десятиріччя такої акції влада таки почує це прохання.
За традицією, цьогоріч, 19 травня святкування розпочнеться із пологових будинків. Саме там організатори вручатимуть маленькі вишиванки для новонароджених українців. Згодом, з 11 год. урочисті заходи розпочнуться на історичному факультеті ЧНУ ім. Ю. Федьковича, де організатори запланували посадити калину та залишити послання нащадкам.
Також, на Центральній площі міста протягом дня проходитиме ярмарок «Солодка вишиванка», де можна буде придбати вишиту сорочку, чи навіть смаколики із національною символікою.
Окрім того, по вул. О. Кобилянської пройде святкова переберія, яка буде приурочена Дню Європи.
Як додала Леся Воронюк, ще однією родзиною свята будуть переодягнені дівчата, які гратимуть роль вуличних статуй, які розповідатимуть про свій національний одяг.

 

Джерело

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...