Разделы:

Без имени-1

29 лютого — Касіянів День

260

23:53, 28 Февраль 2016

Касіянів день — день преподобного Касіяна, припадає на 29-те лютого, тільки на ви­сокосні роки.

Багато легенд, переказів і повір’їв пов’язано з цим днем. Причиною його запровадження стало розуміння того факту, що повний оберт навколо Сонця Земля робить більш, ніж за 365 днів (точніше — за 365,24219 дні). Через що виникла проблема зсуву дат.

Приказка «Чого це ти Касіяном дивишся» дає чітке уявлення про те, яким народ бачив цього святого: понурим, недобрим. Не дуже добрим знаком вважалося раніше, якщо дитина народжувалася на день Касіяна — «не буде із цього народженого добра», і лише раз на чотири роки може збирати гостей.

Події 29 лютого:

1288 — Шотландія встановила 29 лютого днем, коли жінка може запропонувати шлюб чоловікові. У разі відмови він мав сплатити штраф. У XVII столітті схожу постанову було видано і в Англії, але обов’язкового статусу вона не мала, швидше носила дозвільний характер.

1504 — Христофор Колумб використав місячне затемнення для залякування ямайських індіанців.

1712 — в Швеції після 29 лютого було 30 лютого.

1762 — Петро III підписав маніфест про вільність дворянства. Дворян звільнено від обов’язкової військової та цивільної служб, їм надано право безперешкодно виїжджати за кордон, вступати там на службу, дозволено отримувати освіту не лише в навчальних закладах, а й удома.

Які б події не супроводжували нас сьогодні, ми впевнені що день буде вдалим)

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...