Разделы:

ЧНУ

Культура

7 фактів з історії Чернівецького національного університету

14650

13:50, 26 Октябрь 2015

Унікальна споруда вражає красою тисячі туристів та не перестає щодня дивувати студентів та жителів міста. Чернівці культурний край із давньою історією, зрозуміти це можна, глянувши на Резиденцію. Дивовижна архітектура, яка з кожним днем стає лише особливішою та з роками не втрачає цікавості серед людей.

Чернівецький національний університет – один із найстаріших, а також найкрасивіших університетів України, був відкритий у 1875 році. Він єдиний в країні, що входить до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

ЧНУ

vk.com

У 1860-1870-і роки за честь називатися університетським містом боролись декілька міст Австро-Угорщини:  Прага, Зальцбург, портовий Трієст, але перемогли Чернівці.

ЧНУ

vk.com

Відкриття вузу приурочили до 100-річчя приєднання Буковини до Австро-Угорщини.

ЧНУ

webmandry.com

У центрі резиденції височіє хрест на шпилі, який за легендою вказує католикам на захід, а православним — на схід.

ЧНУ

vk.com

Найвідоміші приміщення головного корпусу: «Мармурова», «Червона», «Зелена» та «Блакитна» зали . Найцікавіша зала колишньої Резиденції митрополитів Буковини і Далмації – “Червона”. Стіни там оздоблені китайським шовком, стеля декорована вишуканими орнаментами, а підлога встелена паркетом з червоного бука, дуба та зеленої липи.

ЧНУ

chv.tv

Лише у 1899 році в Чернівцях з’явилися студенти-дівчата: спочатку їх було всього чотири, але у 1909 році їх кількість зросла до 75.

ЧНУ

inspired.com.ua

Після розпаду Австро-Угорської імперії у 1918 році, університет до 1940 року вважався румунським вищим навчальним закладом.

ЧНУ

grigoryev.net

Сьогодні його називають українським Хогвартсом, однак будьмо відвертими, насправді, це Хогвартс — українське ЧНУ.

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...