Разделы:

ba258f107534a10c8806979d240ded84_XL

В регіоні

Антисанітарія та брудна білизна: у відділку поліції Чернівців виявили порушення

109

15:59, 14 Июнь 2019

Change

Найбільш цікаві новини

У рамках реалізації національного превентивного механізму моніторингова група здійснила візит до Шевченківського відділення Чернівецького відділу поліції ГУНП в Чернівецькій області.

Про це повідомляється на офіційному сайті омбудсмена.

«Відділення поліції розміщене у чотирьохповерховій будівлі. При вході та у холі є повідомлення про здійснення відеоспостереження. На дверях є табличка зі шрифтом Брайля. У відділенні поліції є три кімнати для затриманих. Згідно подання прокуратури 2013 року припинено функціонування кімнат для затриманих через неналежні умови тримання осіб. Проте, моніторинговою групою виявлено, що двері кімнат не опломбовані, а в одній з кімнат знаходиться матрац, постільна білизна, побутові приналежності. Це дає підстави вважати, що дані непристосовані належним чином кімнати можуть використовуватися для утримування осіб, — йдеться у повідомленні.

Також вхід до відділення виявився недоступний для маломобільних верств населення.

«У підвалі відділення виявлено приміщення без освітлення, де в антисанітарних умовах знаходиться ліжко з брудною постільною білизною та засобами особистої гігієни. Перебування осіб у таких умовах може бути розцінене як нелюдське, позбавлене людської гідності поводження або покарання. Вхід до відділення недоступний для маломобільних верств населення. Вільного доступу до книги скарг та пропозицій немає. Не на всіх дверях є таблички з номером, посадою, прізвищем, посадових осіб. Відсутня спеціально обладнана кімната для проведення слідчих дій. У кімнатах відділення, де відбувається спілкування з запрошеними, затриманими чи доставленими особами, немає жодної аптечки, не ведеться відеофіксація. У аптечці, яка знаходилася у кімнаті прийому громадян, медичні препарати відсутні. Виявлено порушення права на особисту безпеку осіб, які перебувають у даному приміщенні. Зокрема, всі наявні вогнегасники потребують проходження технічного обслуговування. План евакуації при пожежі відсутній. Виявлено електророзетки та електровмикачі в аварійному стані, до електрощитових є вільний доступ. У відділенні поліції меблі та техніка потребують оновлення, а деякі приміщення – ремонту, особливо, туалетні кімнати. Деякі працівники поліції повідомили, що за власні кошти здійснюють косметичний ремонт кабінетів та оновлення комп’ютерної техніки», — зазначається на сайті омбудсмена.

Є непоодинокі випадки інформування із затримкою про затриманих осіб Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, замість негайного інформування.

«Огляд журналів засвідчив ознаки їх формального заповнення. Так, в журналі обліку доставлених, відвідувачів, запрошених деякі записи про затриманих осіб не збігаються із записами в рапортах приймання-здавання чергування. У рапортах приймання-здавання чергування не заповнюються окремі рядки про кількість затриманих осіб. Виявлено, що є непоодинокі випадки інформування із затримкою про затриманих осіб Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, замість негайного інформування. Виявлено відсутність записів про дату та час затримання деяких осіб та прибуття адвоката. Разом з тим, часто зазначається, що адвокати не прибувають до затриманих осіб нібито через «відмову» затриманих. Проте, згідно діючих норм, після повідомлення Центру БВПД про затриману особу, призначений адвокат зобов’язаний прибути для зустрічі із затриманою особою. Таким чином, діюча практика у даному відділенні поліції може свідчити про порушення права затриманих осіб на захист, — йдеться на сайті.

Читайте також: Чернівчани обурені якістю покриття дитячого майданчика на проспекті Незалежності (ФОТО)

Loading...
Загрузка...

Читайте также

Загрузка...