Разделы:

Туризм

Будівлі Чернівців з віковою історією

1664

18:02, 8 Октябрь 2015

Czernowitz, Czerniowce, Cernăuţi чи просто Чернівці — недооцінене туристами місто. Багатостолітні вулички та дивовижні будівлі — все оточене буковинською неповторною природою. Місто, направду, вартує того, щоб його побачити. Часто намагаються створити порівняння, що воно схоже на маленьку Венецію, Париж  чи Львів. Однак якщо Ви хоча б раз були у Чернівцях, тоді ніколи не зможете навіть подумати так. З перших хвилин перебування у столиці Буковини Ви відчуєте, що Чернівці — це особливий і своєрідний куточок України, із власною неповторною історією. Воно перебувало у складі різних держав, кожна з яких залишила свій відбиток на архітектурних ансамблях вулиць. Найстаріша чернівецька будівля з’явилась тут більш 4-ох століть тому, а з кінця 18 століття почала з’являтись велика кількість споруд, які сьогодні є візитівками міста. Тим, хто ні разу не був у Чернівцях, необхідно  обов’язково сюди завітати, а містянам варто не забувати інколи, ідучи вулицею, підносити голову догори, щоб нагадувати собі, у якому ж прекрасному та старовинному місті вони живуть. Пропонуємо вам дізнатись, які ж будівлі мають вікову історію, щоб точно знати, що варто побачити, перш за все.

Музично-драматичний театр ім. О. Кобилянської

На відкриття стаціонарного театру в Чернівцях очікували більше ста років, адже театральне мистецтво остаточно з’явилось ще у 1784 році, коли італійський театр тіней вперше завітав до Чернівців. У 1905 році відбулось офіційне відкриття міського театру, на який не пошкодували ані часу, ані грошей. На будівництво було затрачено 600 000 австрійських крон. Першою виставою у стінах новозбудованого театру була п’єса  Франца Шьонтана «Марія Терезія». Споруда є частиною архітектурного ансамблю Театральної площі. А сам театр, як культурний осередок, не втрачає популярності, більше того у 2003 році був заснований щорічний фестиваль “Золоті оплески Буковини”, на який останні роки активно приїжджають виступати зарубіжні колективи.

uatravel.org

uatravel.org

Миколаївська дерев’яна церква

Можливо, хтось і не здогадується, що дерев’яна хатина на вулиці Сагайдачного №89 — це надзвичайно стара релігійна споруда. У 1607 році при будівництві церкви не замислювались про необхідність пишних куполів та розкішних мозаїк, Миколаївська церква, на перший погляд, звичайна сільська хата. Однак ця простенька будівля є найстарішою у Чернівцях. З часу свого існування церкву двічі перебудовували у 18 та 19 століттях, також дерев’яні дзвони, що на території церкви, у 1868 році замінили на муровану дзвіницю. Як результат, церква трішки видозмінилась за більш як 400 років, проте це не зменшує її історичної цінності.

sumno.com

sumno.com

Будинок-корабель

Одна із перших кам’яних будівель Чернівців, з’явилась наприкінці 19 століття. Вона має химерну форму, адже знаходиться вона на перетині вулиць Головної та Шолом-Алейхема. Розділяючи дві вулиці, фасад звужується, тому вона має вигляд корабля, а великий балкон нагадує палубу. Старшим жителям міста також відома назва будівлі як «шифа», що в перекладі з німецької означає корабель. Проте замість справжнього моря будівлю оточує море машин, тому що розташований корабель у самісінькому центрі міста. Є легенда, що “шифу” збудували два брати, обидва мріяли стати моряками: тільки одному це вдалось, зате другий став успішним фінансистом. Так сталось, що обидва на старості років не мали ні сім’ї, ні дітей, тому вирішили жити разом, а для цього збудували собі “корабель”.

ua-travelling.com

ua-travelling.com

Кінотеатр “Чернівці”

Сотні людей щодня проходять повз кінотеатр “Чернівці”, а колись це була синагога. У 1877 році вперше відкрились двері храму, який будували чотири роки. Уся справа у тому, що синагогу створювали на кошти пожертвувань, тому коли благодійників було небагато, доводилось призупиняти всі роботи. Історія споруди не має щасливого кінця, адже на початку Другої світової війни у липні 1941 року німецько-румунські війська спалили Темпль(храм), згодом і радянські війська намагались підірвати святиню, однак будівля вистояла і тривалий час залишалась у зруйнованому вигляді. У 1959 році у синагозі відкрили кінотеатр, який сьогодні, на жаль, мало нагадує колишній іудейський храм. Не зважаючи ні на що, теперішній кінотеатр, якому майже півтори століття, розташований в центрі міста, тому принагідно обов’язково роздивіться його.

ilovecv.com.ua

ilovecv.com.ua

Резиденції православних митрополитів Буковини і Далмації

Колишня Резиденції православних митрополитів Буковини і Далмації є одним з найвражаючих історичних пам’яток не лише у Чернівцях, а  й в Україні. Будівництво  тривало 18 років. Автором грандіозного проекту є чеський архітектор Йозеф Главка, а над його реалізацією працювали кращі віденські, чеські, буковинські художники і скульптори. Сьогодні в цій будівлі знаходиться головний корпус Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, який належить до світової спадщини ЮНЕСКО. Будівля вражає не лише своїм масштабом та помпезною красою, вона ще й сповнена різноманітними таємницями: підземні ходи, численні входи, безліч кімнаток, кожна з яких протягом століть пережила чимало подій. Величезну територію Резиденції можна досліджувати цілими днями.

www.iwv-agency.com.ua

www.iwv-agency.com.ua

Вірменська церква

Ще один шедевр чеського архітектора Йозефа Главки — Вірменська церква. Її почали споруджувати у 1869 році, а у 1875 вона була офіційно освячена і готова для проведення служб. Будівля — синтез романського та готичного стилів, вона стала місцем, завдяки якому вірменська діаспора не втрачала своєї автентичності. Також вірменський храм став і осередком культури, тут влаштовували вечори церковного співу та органної музики. За часів радянської влади, було заборонено проводити служби і церкву використовували як склад, а більшість вірменів мігрувало. Сьогодні ж це місце передано  Чернівецькій філармонії і слугує органним залом. Вірменська церква є обов’язковим визначним місцем у всіх туристичних маршрутах. Це не дивно, адже такі споруди варті того, щоб про них знали.

svit-tour.cv.ua

svit-tour.cv.ua

Німецький народний дім

Серед туристів у Чернівцях найчастіше можна зустріти німців, адже австрійський період історії тісно пов’язав Буковину та німецькомовну громаду. Що лише не робив австрійський уряд у 19 столітті, щоб сприяти переселенню німців до Буковини і звільнення  від податків, і надання землеволодінь, і матеріальна допомога з боку держави. У 1904 році на центральній вулиці Чернівців, яка тоді називалась Панською вулицею, активна німецька громада викупила територія для будівництва Народного дому — місця, яке мало стати культурним, торговим та освітнім центром. У 1910 році спорудження було завершено. П’ятиповерхова будівля містила в собі торговий дім, банк, власну друкарню, тут проводили різноманітні культурні заходи, які збирали свідоме населення різних націй. Сьогодні Німецький народний дім — це прикраса не лише всім відомої Кобилянської вулиці, а й міста загалом.

wikimapia.org

wikimapia.org

Теги:

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...