Разделы:

Вода

Комунальні послуги

Чернівчани перестали оплачувати комунальні послуги

1586

18:49, 2 Декабрь 2016

Найбільше боргів назбиралося за газ і теплопостачання.

У касах банків Чернівців люди запитують один одного і касирок «платити чи не платити?» Люди вагаються, бо звикли, що мають розрахуватися за спожите, а тут такі суми у платіжках, що просто немає грошей заплатити за всі комунальтні послуги, — передає  molbuk.ua.

78-річна чернівчанка поскаржилася, що і з субсидією не може повністю розрахуватися за газ. «У субсидіях дали 176 кубів газу, а я використовую 350 кубів на місяць. Тобто 174 кубів я маю заплатити сама. По 6,9 гривень, це виходить 1200 гривень — лише за газ. А за світло, воду, квартиру? Я отримую пенсію 1394 гривні. А жити за що? І з субсидією я не можу оплатити комуналку. Тому буду платити стільки, скільки зможу».

«Мені прийшла платіжка за тепло у жовтні — 2050 гривень. При чому дали тепло з 18 жовня. Звідки у мене такі гроші? У мене пенсія — 1200 гривень. Як би не хотіла, я не можу стільки заплатити,» — скаржиться Надія Володимирівна.

Те, що люди припинили платити підтверджують і керівники комунальних установ — надавачі послуг. Найбільше боргів назбиралося за газ і теплопостачання.

– Борги за тепло великі. За жовтень розрахувалися заледве 50 відсотків від необхідного. Це разом із субсидіями, держава нам перерахувала 10 мільйонів. А решту ще 36 мільйонів має заплатити населення. Та люди не платять, – каже Олександр МЕЛЕНЧУК, начальник «Чернівцітеплокомуненерго». – Насправді щороку у такі місяці люди розраховуються на 40-50-60 відсотків. Але цього сезону через високі ціни на газ і дорогу «комуналку» люди масово не платять. І як довго ми всі зможемо у такому стані протриматися, ніхто не знає.
Адже на потреби НАК «Нафтогаз» із наших рахунків автоматично перераховуються гроші, а з того, що залишається, ми й не знаємо, що спочатку погашати: податки, за електроенергію, зарплати. Ми розуміємо, що у платіжках багатьох, хто не має субсидії, значні суми. Але ж не ми це вигадали. Нараховуємо тарифи за формулою, яку надав уряд. Побачимо, що ще там вигадають. Бо так довго не може тривати.

Не меншає боргів у буковинців й у сплаті за послуги центрального водопостачання та водовідведення. Так, на сайті «Чернівціводоканалу» розміщені цілі списки боржників. Суми вказані чималі. Зокрема 28 юридичних осіб, які заборгували понад 500 гривень. Причому серед них є такі, що не повернули понад 5 тис., 8 тис. і навіть 15 тис. гривень. Інший список налічує майже сотню абонентів (щоправда, без імен та прізвищ боржників, а лише адреси), які заборгували більше 10 тис. гривень.

– Найбільше нарощують борги абоненти, які не скористалися субсидією. Наразі розмір заборгованості сягнув 65,5 мільйона гривень, – каже директор ТОВ «Чернівцігаз збут» Володимир ЛЯШЕНКО. – Станом на початок листопада в області налічується 86 тисяч абонентів, які не звернулися за державною допомогою для оплати послуг газопостачання та продовжують накопичувати заборгованість за використане блакитне паливо. Борг таких споживачів газу складає 74,9% від загальної суми заборгованості абонентів.

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...