Разделы:

fPnUwLyj1fDobItKbW0A.r695x430

В регіоні

Чернівчани підтримали петицію щодо створення скверу на проспекті Незалежності

184

14:35, 23 Август 2019

Change

Найбільш цікаві новини

Станом на 23 серпня петиція набрала 252 голоси, пише Погляд.

5 серпня 2019 року на сайті Чернівецької міської ради зареєстрували петицію щодо облаштування скверу чернівчан на Проспекті Незалежності.

Її автор Інга Кейван у описі петиції пише:

«У саду, розташованому за будинком 84а, що на проспекті Незалежності, 1-2 серпня проводилися роботи, які офіційно були названі санітарними. У результаті було знищено чимало здорових дерев. Вважаю, що роботи проводилися з порушеннями ч. 1 ст. 28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

Знищених дерев уже не повернути. Натомість пропоную міській владі, аби реабілітуватися в очах мешканців і бути корисними сучасникам та прийдешнім поколінням, розпорядитися щодо засадження вказаної територію деревами (у відповідний сезон). Пропоную створити на вказаній території сквер – з акцентом на екологічності і залученням відповідних фахівців. Провести грамотний, професійний зонінґ; прокласти доріжки з максимальним збереженням трав’яного покриву; спланувати, які дерева і кущі тут будуть висаджувати; встановити антивандальні лавиці та сміттєві урни; провести економне, екологічне освітлення.

Крім всього, пропоную надати цьому проекту концептуальності, визначивши його як «Сквер чернівчан усіх часів». Такий сквер буде не просто зоною міського відпочинку а й сприятиме розвитку культурного дозвілля містян та туризму. Відомо, що історію міста пов’язують здебільшого з історичним середмістям та деякими околицями. І власне, лише вказані частини міста демонструють туристам, у них зосереджене культурне життя. Але ж і новіші міські райони є частиною чернівецької історії, пов’язані з різними цікавими історіями, людьми, долями. Проспект Незалежності – не старий район, але і, звісно, не найновіший, тому він найкраще підходить для концепції єдності різних поколінь, різних історичних епох, різних урбаністичних традицій. Зрештою, такому баченню сприяє і особистість архітектора Михайла Шевченка, який спроектував проспект і водночас був людиною, що реставрувала резиденцію митрополитів після пожежі.

У «Сквері чернівчан усіх часів» можна було б встановити пам’ятник чернівчанам у вигляді кульбаби, про який я писала раніше, і основна концепція якого полягає у тому, що чернівчани у різні часи, як насіння кульбаби, «розліталися» світом (хто ближче, хто далі), але всюди приживалися, проростали, часто досягаючи успіхів у різних сферах науки, культури, громадсько-політичного життя тощо. Зрештою, на основі такого скверу можна продумати систему брендів Чернівців, яка б інтегрувала мешканців міста в історію, культуру, а також тала б ще одним туристичним об’єктом.
Крім того, такий сквер став би ще одним громадським майданчиком, на якому можна було б проводити культурні заходи для дітей та дорослих. І просто він би став місцем комунікації чернівчан. А найголовніше, у такий спосіб можна вшанувати пам’ять чернівчан, які були до нас, залишити чудову пам’ять про себе прийдешнім поколінням і об’єднати сучасників».

Станом на 23 серпня петиція набрала 252 голоси.

Чернівчани підтримали петицію щодо створення скверу на проспекті Незалежності

Читайте також: Поліція Чернівців перевіряє інформацію про замінування об’єктів

Loading...

Читайте также