Разделы:

Chernivtsi

Туризм

Чернівецькі пам`ятки в списку місць для бюджетного відпочинку в Україні

799

12:00, 16 Май 2016

У програмі «События недели» розповіли, як дешево і сердито відпочити в Україні, назвавши Чернівці для туриста  цікавими та доступними.

Наша країна зараз переживає непрості час і більшість людей не можуть собі дозволити відпочинок, проте — це одна з природних потреб і не можна собі в ньому відмовляти. Сьогодні ми вам розповімо, як дешево і сердито відпочити в Україні.

Ви здивуєтеся — у скількох наших історичних пам’яток є майже що брати-близнюки за кордоном. Ось, наприклад, знаменитий французький порт Ля-Рошель, який весь світ дізнається з першого погляду завдяки величної фортеці. Заснована в 10 столітті, височить на березі Біскайської затоки. У нас є своя відповідь французам.

Майже казковий замок на березі Дністра. Дуже часто Хотинську фортецю порівнюють з французькою Ля Рошель. Але, погода тут наша, західно-українська.

Кого зупинить погода: якщо вже потрапив сюди — треба побачити і дізнатися все. Майже всі будови в фортеці — автентичні — 15-16 століття.

Навіть якщо людина ніколи не бував у фортеці, то багато її куточки здаються абсолютно знайомими. А все тому що тут знімалася маса відомих радянських фільмів: «Тарас Бальба», «Захар Беркут», «Три мушкетери»

У «Трьох мушкетерах» є знаменита сцена взяття Ля Рошель. Знімалася вона в Хотинській фортеці. У цьому ж фільмі зображено невисихаюче пляма на стіні, — його і зараз чітко видно. Походження плями пояснює, що холодить душу легенда.

Плач примари, на жаль не відлякує любителів розписатися на скелях. З горе-писаками тут не церемоняться.

Втім бажаючих увічнити себе таким нехитрим чином вистачало завжди. Ось, наприклад, напис датований 1907 роком.

Як і в будь-якому туристичному місці, поруч з Хотинською фортецею — ринок сувенірів, пару кафешок — кава, до речі, дорожче київської — 20 гривень звичайний еспресо. Вхід до фортеці для дорослих — 25 гривень, для дітей -15. У безпосередній близькості від замку — просто село: ні готелів, ні хостелів, ні розваг. На екскурсію сюди зазвичай приїжджають з Кам’янця-Подільського. Вартість проїзду на маршрутці — 18 гривень.

Всього в 26 км від Хотинської фортеці — Кам’янець-Подільська. Впевнену доріжку туристи протоптали сюди вже давно. Адже, власне, крім історії, буквально за два кроки — все блага цивілізації.

Сам Кам’янець-Подільський — місто невелике. Весь його з півночі на південь можна пройти пішки за годину. Оренда житла — на будь-який гаманець: можна зняти кімнату у приватників за 60 гривень на добу, а можна і шикануть: пожити в готелі в старому місті гривень так за 800. У добу, зрозуміло. З харчуванням — теж розкид. Порція борщу може коштувати 30 гривень, а може і 10 — це, як то кажуть, місця знати треба. Місцеві підкажуть.

Матеріальна складова подорожі — це, звичайно, важливо. Але, потрібно і про вічне поговорити. Точної дати будівництва Кам’янець-Подільської фортеці немає. Вчені називають і 11-й, і 14 століття. Але є гіпотеза і про римських коренях самого міста, а це вже як мінімум 2 тисячі років.

У деяких джерелах можна прочитати, що фортеця жодного разу не впала під натиском ворога. Це не зовсім так. Вона не впала в результаті прямого штурму. Але, в результаті певних домовленостей, ворота все-таки відкривалися: один раз перед литовцями, другий — перед османами.

Хто тут тільки не господарював. Розпадалися або з’являлися нові держави — і територія нинішнього Поділля ставала їх частиною. І в усі часи фортеця була адміністративним комплексом. Жив тут тільки староста з обслугою і невеликим військовим гарнізоном. І у нас, до речі, неправильне уявлення про те, що в замках рятувалися від набігів ворога цілі міста.

Добре, що зараз часи гуманніше. І в фортецю можна увійти і вийти коли захочеш. Багато хто приходить помилуватися цитаделлю ввечері.

Отже, дводенна поїздка з Києва в українську Ла-Рошель нам обійшлася в 800 гривень. А у французьку — в 16 разів дорожче. Переліт до Парижа близько 9 тисяч, переїзд на поїзді або автобусі до містечка на заході Франції ще 300. Ніч у готелі — від двох тисяч гривень. Плюс їжа — мінімум 1500. Разом — 12 800.

Побувати в Кам’янець-Подільському і не заглянути в Бакоту, яку досвідчені мандрівники порівнюють з світами Лікійських, неприпустимо. Це не в Туреччину летіти — великі гроші витрачати. Все простіше і приземленнее, часом — зовсім приземлено.

П’ятдесят кілометрів від Кам’янця-Подільського по не дуже хорошій дорозі — це ще що. Тепер кілометр — просто пішки по грунтовці. Після дощу сюди машина не заїде, а якщо і заїде, щось не виїде.

Але, вже з перших секунд споглядання місцевих пейзажів розумієш навіщо сюди прийшов.

Чи не забагато, звичайно, залишилося від скельного монастиря, але все одно вражає. Уявляєте: видовбувати в скелі ось ці ось келії.

Виявляється, монахи самі нічого не видовбували.

Поруч з монастирем є джерела з дивовижною чистоти водою. З них колись пили ченці, тепер шикуються в чергу туристи.

А це один з трьох знаменитих місцевих джерел … кажуть він цілющий … вода, до речі, дуже смачна.

Знавці запевняють, що місце, на якому розташований монастир — з дивно сильною енергетикою. Навіть хвороби від людей відступають.

Музей під відкритим небом, абсолютно безкоштовний. І тут, на самому ділі, робиться так-то по-особливому світло на душі, спокійно. Просто добре.

Разом вартість поїздки в Бакоту з Кам’янця-Подільського — від 10 до 50 гривень. Мірри Лікійські обійдуться у 8 тисяч. І це якщо в Туреччину ми потрапили по путівці за мінімальні 300 доларів, купили екскурсію ще за 20, і не витратилися на нічліг і обід.

А ми рухаємося в кінцеву точку нашого першого турне українськими місцях, які нічим не гірше зарубіжжя. Всього 1,5 години на авто з Кам’янця-Подільського — Чернівці.

Те, що Чернівці називають маленькою Прагою, знають, напевно, багато українців. Ми вирішили перевірити чи так це насправді.

Перша туристична точка міста — Чернівецький національний університет. Той, хто бачить це творіння вперше — втрачає дар мови. Побудований як резиденція митрополитів в кінці 19 століття, а в 1944 став ВНЗ, цей архітектурний ансамбль став однією з кращих робіт чеського архітектора Йосефа Главки.

Екскурсовод Євгенія наполягає: університет — хоч і головна, але не єдина пам’ятка Чернівців. І абсолютно не згодна, що її рідне місто порівнюють з тією ж Прагою.

На головній вулиці міста, імені Ольги Кобилянської, — 75 з 77 будинків є пам’ятками архітектури.

Один з італійських двориків кілька років тому реставрували. Тепер тут все практично в первозданному вигляді. А люди, як і раніше в багатонаціональних Чернівцях, спілкуються в цих двориках, дружать сім’ями, не залежно від релігії і мови, якою розмовляють.

Для туриста Чернівці та цікаві, і доступні. Квиток на поїзд з Києва — від 500 гривень в обидва боки. Переночувати одну ніч в хостелі коштує в районі 90 гривень, готель обійдеться від 300 гривень за номер на двох. Питання з харчуванням кожен вирішує на свій розсуд і гаманець: всіляких кафе і ресторанчиків більш ніж достатньо, а якщо що — і супермаркети під боком.

Для порівняння 4-денний автобусний тур в Прагу — обійдеться мінімум в сто євро. Подорожувати Україною — легко і цікаво.

Теги:

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...