Разделы:

Культура

Чернівецький скрипаль-вундеркінд отримав в подарунок скрипку від Олега Криси

1493

18:36, 11 Февраль 2016

Костя Лукинюк – 16-річний скрипаль з Чернівців, що грає надскладні твори, які входять в репертуар зрілих музикантів-віртуозів. На сцені він уже з 5 років.

Нещодавно чернівецький «вундеркінд» зустрівся для платної консультації з відомим педагогом та скрипалем зі світовим ім’ям Олегом Крисою. Знаменитий музикант був настільки вражений грою Кості, що аплодував стоячи і навіть не взяв грошей за урок. Більше того, він подарував йому свою майстрову скрипку та запросив навчатися у один з найбільш престижних музичних вузів США.

– Досі в мене не було власної скрипки, – розповів кореспонденту promin.cv.ua Костя. – Я грав на скрипці моєї вчительки на старих стертих струнах, оскільки не мав змоги придбати інструмент.

Олег Криса викладає в Істменівській школі музики у місті Рочестер (штат Нью-Йорк), і цей вуз вже кілька років поспіль посідає найвищу сходинку серед музичних закладів Америки.  Окрім того, він запросив Костю взяти участь у Міжнародному конкурсі скрипалів його імені, який відбудеться в листопаді цього року у Львові.

А вже завтра Костя Лукинюк зіграє разом з Симфонічним оркестром Чернівецької обласної філармонії  під диригуванням Йосипа Созанського. У виконанні юного скрипаля прозвучать  два концерти композиторів-романтиків – Анрі В’єтана та Генріха Ернста, концертна фантазія Франца Ваксмана на тему з опери Бізе «Кармен», а також вперше у Чернівцях пролунає концерт для скрипки Бенджаміна Бріттена.

Початок концерту о 18:30 у приміщенні Чернівецької обласної філармонії.

Джерело: Чернівецький промінь

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...