Разделы:

чернівці

Досягнення

Чернівці випередили мільйонну Одесу у рейтингу українських Smart City

1889

18:43, 22 Ноябрь 2016

У рейтингу українських Smart City, місто Чернівці перегнало мільйонну Одесу по впровадженню електронного уряду, управління міським господарством і по комфортності для життя і туризму.

img_3345-1280x853

Огляд досягнень міста опублікувало видання delo.ua.

До уваги взяті такі сфери, як: управління містом, адміністративні послуги, комунальні питання, соціальне обслуговування, інфраструктура, енергозбереження,  підтримка IT-підприємництва та інші.

«Чернівці не були індустріальним містом, ми відразу зробили крок в постіндустріальне суспільство, епоху електронних послуг, розвитку IT. Багато зроблено, але наше завдання -. Утримати темп», — впевнений заступник міського голови Чернівців Володимир Середюк.

Що ж зроблено?

Управління містом

Чернівецька міська рада розташована в історичній будівлі Ратуші XVIII століття, а її управління і відділи — в старовинних будівлях на оточуючих вузьких мощених вуличках. Однак бігати один до одного з паперами, немов в минулі століття, чиновникам не потрібно: запроваджено електронний документообіг, щоб можна було входити в систему і підписувати документи за допомогою ЕЦП на флешці або планшеті. На порталі міськради є функція електронних запитів до мера Олексія Каспрука, його заступників та керівників департаментів.

img_3354

«Хочемо, щоб відділ звернень оцифровував звернення городян і вносив їх у базу, де зберігалися б також відповіді в електронному вигляді, і при бажанні городяни отримували відповіді по електронній пошті», — розповідає Середюк.

Відкриті дані подають всі департаменти. Є «Відкритий бюджет»: поки прийнято рішення про висвітлення інформації про комунальні підприємства, їх фінансово-господарської діяльності, договорів, фінансових планів. Вони викладаються на сайт мерії документами, а в майбутньому будуть в повноцінному електронному вигляді. Prozorro Використовується, правда, планка закупівель становить 30 000 грн (для порівняння, в Дніпрі — 3000 грн), є ще куди прагнути.

Всі чернівецькі комунальні підприємства підключені до інтернету і приєднані до єдиної системи колл-центру.

Підтримка IT-підприємництва

Півтора роки тому створено Cluster bit, який об’єднав 15 IT-компаній, які займаються аутсорсингом послуг на експорт, але зберігають робочі місця тут.

Георгій Звірід

«Мета кластера — прискорити розвиток цієї галузі промисловості,  шляхом їх об’єднання для вирішення спільних проблем.

Це об’єднання інститутів і компаній, що працюють в IT-сфері, популяризація IT-спеціальності серед молоді.», — Розповідає представник IT-кластеру, координатор Фонду розвитку JCI Україна Георгій Звірід.

Інфраструктура

Згідно з програмою «Безпечне місто», вулиці міста обладнані понад 100 камерами. Планується закупити ПЗ для автоматичного відстеження руху.

У Чернівцях намагаються удосконалювати громадський транспорт. Виділено кредитні кошти і проводиться тендер на заміну 40 тролейбусів (що дуже серйозно для невеликого міста).

img_3602

Весь муніципальний транспорт і частково маршрутки обладнані системою GPS для відстеження їх руху.

Вже встановлено перше пілотне електронне табло на зупинці, де вказано час очікування транспорту. Планують створити «Інфоцентр», куди приєднають центр управління транспортом.

Ініціативна група «Софт Серв» створила міський велопортал з інформацією про веломаршрути та парковки в Чернівцях.

Реалізуються великі інфраструктурні проекти з модернізації водопроводу, в рамках яких не тільки міняють труби і насоси, а й встановили інтелектуальну систему визначення втрат води і підкачки потрібної кількості, що дозволяє підприємству економити і не підвищувати тарифи для городян.
З повним текстом публікації можна ознайомитися ТУТ.

 

 

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...