Разделы:

Новости

Депутат Оксана Продан надіслала запит до прем`єр-міністра щодо приєднання БДФЕУ до ЧНУ

1668

18:51, 1 Февраль 2016

Депутат Верховної Ради України Оксана Продан  звернулась до Премєр-міністра, міністра освіти, голови профільного комітету ВРУ з переліком порушень закону при прийнятті розпорядження.

На своїй сторінці у соціальній мережі Facebook буковинка опублікувала відео дискусії ректорів університетів з надписом «Самоврядування по-яценюковські… Тут — у вищій освіті. Сумно, що знову в дорослі питання втягнуті студенти.  Соромно, що Уряд призвів до цієї дискусіі двох професорів. Сподіваюсь, що в освіті буде проведено публічну оцінку роботи закладів, а не оптимізацію їх студентів та майна.»

Оксана Продан зазначила, що сьогодні студенти та колектив БДФЕУ вийшли на вулиці Чернівців, губернатор погодився з їх вимогою зберегти незалежний економічний ВУЗ. Вона звернулась до Премєр-міністра, міністра освіти, голови профільного комітету ВРУ з переліком порушень закону при прийнятті розпорядження…»

Окреме звернення направлене Олексію Каспруку з питанням, чи давався дозвіл на таку реорганізацію, що є обов’язковим http://oksanaprodan.com.ua/deputatske-zvernennya-do…/

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ ДО ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ А.П. ЯЦЕНЮКА ЩОДО РОЗПОРЯДЖЕННЯ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ «ПРО РЕОРГАНІЗАЦІЮ БУКОВИНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ» ВІД 20.01.2016 РОКУ №44-Р

Прем’єр-міністру України

А.П. ЯЦЕНЮКУ

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

Щодо розпорядження
Кабінету Міністрів України
від 20.01.2016 року №44-р

Шановний Арсенію Петровичу!

До мене, як до народного депутата України, звернувся ректор Буковинського державного фінансово-економічного університету Прядко В.В. щодо неправомірності Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про реорганізацію Буковинського державного фінансово-економічного університету» від 20.01.2016 року №44-р про реорганізацію Буковинського державного фінансово-економічного університету шляхом приєднання до Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Буковинський державний фінансово-економічний університет є державним закладом освіти IV рівня акредитації, в зв’язку з чим, відповідно до пункту 7 Положення про порядок створення, реорганізації і ліквідації навчально-виховних закладів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України «Про порядок створення, реорганізації і ліквідації навчально-виховних закладів» від 05.04.1994 року №228, рішення про реорганізацію такого навчального закладу приймається Кабінетом Міністрів України виключно після попереднього розгляду цього питання Віце-прем’єр-міністром України та за наявності дозволу на реорганізацію відповідної місцевої ради.

Пропозиція про реорганізацію навчально-виховного закладу IV рівня акредитації вноситься до Кабінету Міністрів України після погодження з Міністерством освіти і науки України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України і Міністерством фінансів України за наявності дозволу відповідної місцевої ради.

З наявної у публічному доступі інформації, Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про реорганізацію Буковинського державного фінансово-економічного університету» від 20.01.2016 року №44-р не містить інформації про погодження зазначеного розпорядження з усіма передбаченими зазначеним Положенням міністерствами, а також дозволу на відповідну реорганізацію від місцевої ради.

Студенти та працівники Буковинського державного фінансово-економічного університету не погоджуються з рішенням про приєднання їх університету до Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та мають намір відстоювати свою позицію, адже відповідно до частини 2 статті 31 Закону України «Про вищу освіту» реорганізація вищого навчального закладу не повинна порушувати права та інтереси осіб, які навчаються у цьому вищому навчальному закладі.

Керуючись статтею 15 Закону України «Про статус народного депутата України», прошу Вас розглянути вищезазначені обставини та ініціювати скасування Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про реорганізацію Буковинського державного фінансово-економічного університету» від 20.01.2016 року №44-р як такого, що порушує ст.ст.1, 2, 3, 15, 31, 32, 57, 62 Закону України «Про вищу освіту» та суперечить інтересам осіб, які навчаються у Буковинському державному фінансово-економічному університеті.

Додаток:
— копія звернення ректора Буковинського державного фінансово-економічного університету Прядко В.В. від 29.01.2016 року №01-11/71 – на 1 арк.

З повагою,

Народний депутат України                                                                Оксана ПРОДАН

 

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО ЧЕРНІВЕЦЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ О.П. КАСПРУКА ЩОДО ДОЗВОЛУ НА РЕОРГАНІЗАЦІЮ БУКОВИНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Чернівецькому міському голові

О.П. КАСПРУКУ

Щодо дозволу на реорганізацію
Буковинського державного
фінансово-економічного університету

Шановний Олексію Павловичу!

20 січня 2016 року Кабінетом Міністрів України прийнято Розпорядження «Про реорганізацію Буковинського державного фінансово-економічного університету» №44-р, яким передбачено приєднання Буковинського державного фінансово-економічного університету до Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Відповідно до пункту 7 Положення про порядок створення, реорганізації і ліквідації навчально-виховних закладів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України «Про порядок створення, реорганізації і ліквідації навчально-виховних закладів» від 05.04.1994 року №228, реорганізація навчально-виховного закладу IV рівня акредитації можлива виключно за наявності дозволу місцевої ради.

Згідно Закону України «Про статус народного депутата України», прошу Вас повідомити чи зверталось до Чернівецької міської ради Міністерство освіти і науки України щодо надання такого дозволу і чи надавався дозвіл на реорганізацію Буковинського державного фінансово-економічного університету Чернівецькою міською радою.

З повагою,

Народний депутат України                                                        Оксана ПРОДАН

Теги:

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...