Разделы:

Новости

До свята готуємо щось смачне та цікаве

513

14:15, 27 Декабрь 2015

— Оскільки Новий рік до нас приходить лише раз у рік, то, на мою думку, варто готувати здебільшого ті страви, котрі не їмо повсякденно. Відповідно потрібно робити щось таке, аби це запам’яталося, відкладалося у пам’яті, тобто щось смачне і цікаве, — вважає шеф-кухар ресторану «Чернівці» Олег Шеремета.

— З приводу продуктів, оскільки у нашій державі немає великого асортименту продуктів, тому брати варто товари нашого українського виробника, з середньостатистичною ціною. І звичайно, потрібно дивитися, аби продукт був якісним та свіжим.

Перш за все, варто звертати увагу на зовнішній вигляд. Якщо обираємо рибу, то очі в неї мають блистіти і зябра повинні бути червоними. Так само якості відповідає запах. Для фарширування можна підбирати традиційно щуку або коропа. А от для смаження – філейні частини сома, вугра, минтая. В крамницях є вибір. Та, звичайно, краще брати не морожену рибу, а свіжу, живу, наприклад, товстолобика чи амура. Щодо оселедця, то найкраще взяти морожений і замаринувати його власноруч. Адже те, що робимо удома, воно набагато краще. Щодо м’яса, то воно повинно бути не жорстким, свіжим, мати хороший запах. Для запікання я використовую тільки шийну частину, або лопаткову, та шийна частина значно краща, бо має прошарки сала і, відповідно, більш соковита. Так само можна брати філейну частину на кістці, або, як в народі кажуть, корейку. Для приготування відбивних можна сміливо обирати філейну частину, — радить кухар.

— Що до того, що готувати, то тут, звісно, визначальну роль відіграє те, що люди люблять. Наприклад, жінки надають перевагу більш делікатним стравам, тому підійде риба, овочі, а ось чоловікам більше імпонуватимуть більш жирні страви, наприклад, реберця, запечене м’ясо, так само дуже би пасувала індичка або качка.

Готуючи святковий стіл, варто правильно розрахувати кількість страв. Краще приготувати стільки, аби не залишалося. Оптимально буде приготувати кілька салатиків, наприклад, один м’ясний та один рибний, два-три види холодної закуски і гаряче. Та врахуйте, що людина багато з’їсти не може, до кілограма за вечір. Також має значення, в якому форматі відбуватиметься святкування. Наприклад, якщо воно триває цілу ніч, компанія танцює, тобто є рух, то звичайно, і готувати варто трохи більше. І навпаки, якщо ми сидимо у домашній обстановці та зустрічаємо Новий рік перед телевізором, а святкування триває кілька годин, то багато їсти точно не будемо. Якщо на святкуванні будуть діти, то бажано продумати меню і для них. Думаю, що вони їстимуть більше фруктів, легенький салат і, звичайно, десерт, який діти так люблять. І все це треба красиво сервірувати.

Так само готуючи страви, варто враховувати, які алкогольні напої супроводжуватимуть застілля. Якщо, наприклад, ми п’ємо біле вино, то пасувало би, щоб на столі була риба та асортимент сирів, а червоне вино підійде до м’яса. Для міцнішого алкоголю потрібно підбирати тяжчі страви, скажімо, м’ясні.

Готуючись до свята, не бійтеся імпровізувати та готуйте на свій смак, але не занадто багато. Краще потім доробити, аніж зробити забагато і потім викидати, — вважає О. Шеремета.Screenshot (8)

Джерело: Від і до

Теги:

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...