Разделы:

Новости

Додаток, що відстежує рух транспорту у Чернівцях, досі повноцінно не працює

250

17:12, 4 Декабрь 2015

Як повідомляв promin.cv.ua, три місяці тому почав діяти мобільний додаток «Транспорт Чернівці”. 9 вересня цього року його презентувала міська влада, заявививши, що додаток перебуває на фінальній стадії тестування.

Нагадаємо, чернівчани завдяки телефону можуть бачити рух тролейбусних маршрутів №№ 1, 2, 3 та 4, а також маршруток №№ 1А, 9 та 9А.

Кореспондент promin.cv.ua вже перевіряв працездатність додатку 10 вересня. Тоді відповідно до часу, вказаного в додатку, до зупинок «кінотеатр Чернівці” або «вулиця Ватутіна” приїздив лише тролейбус №2. За три місяці, як з’ясував promin.cv.ua, ситуація майже не змінилася — у день тестування відповідно до вказаного у смартфоні їздили лише тролейбуси №4.

Не бажали «товаришувати” зі смартфоном і маршрутки №№ 9 та 9-А. Маршрутки приїжджали на зупинку на момент перевірки — через кожні 6 — 7 хвилин. Проте додаток у смартфоні вперто демонстрував відмінний від цього графіку час.

Наприклад, «дев’ятку” телефон «обіцяв” через 34 (!) хвилини. За цей час до зупинки на Соборній площі під’їхали три відповідні маршрутки. І лише четверта приїхала у час, вказаний у додатку. З чого можна зробити висновок, що GPS-трекер був лише на одному з чотирьох автобусів.

Коли додаток все таки запрацює та коли завершиться його тестування, ми намагалися дізнатися у департаменті ЖКГ Чернівецької міської ради. Начальник відділу транспорту, зв’язку та енергетики Василь Мартинюк відповісти нічого не зміг, лише порадив звернутися з цього питання до розробників.

— Мобільний додаток не є компетенцією департаменту ЖКГ. Коли завершать стадію тестування, варто питати у самих розробників, — відповів В. Мартинюк.

Розробники ж запевнили, що додаток вже працює. Проте, аби він працював коректно, потрібно, щоб GPS-трекери було встановлено в усіх тролейбусах та маршрутках.
— Додаток не може відображати транспортні засоби, не обладнані трекерами. Відповідно, на своєму телефоні ви бачили час прибуття найближчого автобуса чи тролейбуса, обладнаного GPS, — розповіла promin.cv.ua керівник відділу продаж Світлана Вербицька.

За словами представника розробників, завершення стадії тестування залежить від перевізників — додаток повноцінно працюватиме, коли трекерами обладнають усі автобуси та тролейбуси вказаних там маршрутів. Це ж стосується і збільшення кількості маршрутів у додатку — туди додаватимуть усі маршрути, на яких з’являтимуться GPS-трекери.

Як повідомив директор Чернівецького тролейбусного управління Іван Іванічек, усі тролейбуси обладнані трекерами. А чому у додатку відображається некоректний час прибуття «рогатого” транспорту — перевізник не може знати, бо не відповідає за функціонування додатку.

Після довгих митарств та чималої кількості дзвінків усе ж вдалося з’ясувати — відповідальні за додаток комунальні структури таки є, це департамент ЖКГ.
Як виявилося, наразі лише 15% громадського транспорту у Чернівцях обладнані трекерами, повідомив директор департаменту ЖКГ Сергій Погорений.

За його словами, 8 грудня на засіданні виконкому розглядатимуть проект рішення, яке стосується організації пасажирських перевезень. Якщо цей проект підтримають спочатку на виконкомі, а потім і сесії міської ради, перевізники наново укладатимуть договори з міською радою. Ліцензії видаватимуть лише тим перевізникам, які обладнають свої автобуси GPS-трекерами та пристроями для вивчення пасажиропотоку.

А поки що додаток і далі залишатиметься у «фінальній стадії тестування”. Варто зазначити, що розробник створював інший мобільний додаток, який дозволяє викликати таксі. Він зарекомендував себе лише з хорошого боку.

Тому незрозуміло, навіщо міській владі потрібно було презентувати мобільний додаток, не створивши належних умов для його роботи. Адже у такому разі «фінальної стадією тестування” можна пояснювати будь-яке недопрацювання, і не лише на рівні міста.

Теги:

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...