Разделы:

Новости

Долю відомого журналу ФОРБС вирішував Садгірський суд Чернівців

437

23:18, 9 Февраль 2016

Український видавець Forbes рішенням районного суду зміг розблокувати доменне ім’я без відома і згоди його власника.

Відповідне рішення прийняв Садгірський суд Чернівців ще в грудні минулого року, пише Ліга.net.
Судове рішення дозволяє відновити деталі конфлікту між Українським медіа холдингом (UMH Group ліцензіат, видає журнал і сайт forbes в Україні) і американським видавничим домом Forbes (ліцензіар ТМ Forbes).forbes (1)Як стало відомо з судового рішення, Український медіа холдинг (УМХ) вимагав від реєстратора доменних імен Інтернет Інвест (керівник і співвласник компанії Олександр Ольшанський) та обслуговуючої домен фізособи 30 тисяч гривень компенсації за іміджеву шкоду в зв’язку з поширенням чуток про втрату права користування ТМ.
«Крім цього холдинг просив суд зобов’язати свого підрядника (фізична особа) належним чином обслуговувати сайт. І третє — відновити доступ до сайту», — йдеться в статті.
Як наголошується, суд задовольнив вимоги частково. Моральну шкоду Інтернет Інвест він відшкодовувати не змусив. Невиконання договору, на думку судді, не є приниженням ділової репутації позивача.
Підставою для рішення стала, згідно з документом, наявність субліцензійного договору між УМХ і Forbes Media LLC, згідно з яким український Forbes має право використовувати однойменну торгову марку, в тому числі і в доменному імені.
Перше, на що звернули увагу юристи — вибір юрисдикції для розгляду справи, пише видання.
Як зазначає керівник практики інтелектуальної власності МЮГ Astapov Lawyers Іларіон Томаров, розгляд справи судом у Чернівцях напевно пов’язаний з місцем реєстрації одного з відповідачів.
«Ми подавали в суд до нашого підрядника за місцем його реєстрації», — йдеться в офіційній відповіді УМХ.
Згідно з текстом судового рішення, УМХ пред’явив позовні вимоги до двох осіб: до фізичної особи Соломонович М.М. та Інтернет Інвест.
«І, нарешті, найважливіша деталь, на яку звертають увагу юристи: судовий процес проходив без власника ТМ Форбс, який має право розпоряджатися доменним ім’ям forbes.ua», — пише видання.
У тексті рішення видно, що саме компанією Forbes LLC Delaware Limited Liability Company без повідомлення української сторони були змінені налаштування, чим й був обмежений доступ до сайту.
Суд, вирішивши зобов’язати реєстратора відновити доступ до сайту української компанії, абсолютно не розібрався в тому, як це може вплинути на права та обов’язки власника ТМ.
«Для суду і учасників стає великою проблемою питання повідомлення нерезидента», — говорить старший юрист практики вирішення конфліктів і суперечок адвокатського об’єднання Juscutum Ольга Додух. Його потрібно направляти через держоргани не менш ніж за півроку до слухання.
Томаров теж здивований тим, що суд вважав достатнім вислухати тільки ліцензіата. «Хоча б інформація про одностороннє дострокове розірвання договору повинна була спонукати суд залучити і вислухати іншу сторону договору», — говорить він. «Мабуть, ніхто зі сторін не заявив про необхідність залучати Forbes LLC», — робить висновок Додух.
У прес-службі УМХ повідомили, що з «допомогою рішення українського суду вони усунули технічні перешкоди в використання домену, які існували виключно в Україні, тому компанія звернулася до українського суду.
«Інших перешкод не було, тому домен включили», — повідомили в прес-службі.

Довідка: на початку серпня 2015 року американський видавничий дім Forbes заявив про те, що «Forbes Україна» більше не може використовувати бренд і контент видання. Через те, що власник UMH Group Сергій Курченко був включений до списку санкцій.

 

Теги:

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...