Разделы:

Культура

Духовні Чернівці

447

20:57, 8 Октябрь 2015

Для спорудження храмів завжди витрачали багато зусиль, коштів та фантазії. Чернівці — місто, де неважко наштовхнутись на церкву, якій десятки чи сотні років. І тут вже ніхто не зможе сказати, що хоча б на мить не заглядався на прекрасну архітектуру. Давайте ще раз пригадаємо, які ж релігійні  пам’ятки є у нашому місті.

Свято-Миколаївський собор

Собор із незвичними “крученими” куполами з’явився у місті в 30-х роках минулого століття, у румунський період Буковини. Збудували церкву у оригінальному стилі, між іншим, чудернацькі купола видніються з різних високих точок Чернівців. Це єдиний собор, який з часу будівництва не переривав богослужіння.

Кафедральний собор Святого Духа

Чи не найстарішу церкву міста, почали будувати у 1844 році. Рожевий собор — прикраса як найвідомішої вулиці ім. О. Кобилянської, так і однієї із центральних площ — площі Соборної. До архітектури собору приклав руку і Й. Главка.

Базиліка‭ ‬Воздвиження Всечесного Хреста

Римо-католицька церква — перша мурована споруда Чернівців. Її будували довгих 17 років з 1787 року. Сьогодні костел є у переліку туристичних маршрутів. Знаходячись на першій зупинці після залізничного вокзалу — це практично перша архітектурна пам’ятка, яка зустрічає гостей міста.

Свято-Введенський жіночий монастир

Традиційно, що монастирі розташовані десь далеко від міста, щоб люди, які шукають спасіння у чернецтві жили у повному спокої. Проте православний жіночий монастир знаходиться на розі теперішніх вулиць Буковинської і Кармелюка. Це дві вузенькі вулиці, серед яких виріс помпезний храм. Його зовнішній вигляд заворожує та змушує всю свою увагу зосередити на численних розписах.

Вірменська церква

Вірменську церкву збудувала діаспора вірменів у 1875 році. Колись це було місце, де збирались не лише на служби, а й для культурних заходів. Адже всередині храму знаходиться орган, який і сьогодні використовують. Також це дуже популярне місце для фотосесій.

Костел Пречистого Серця Ісуса

Кусочок неоготичного стилю у Чернівцях — Костел Пречистого Серця Ісуса. Його збудували місцеві єзуїти у 1894 році. Непроста доля у цієї прекрасної споруди, адже часто її використовували не за призначенням. З 60-х років 20 століття тут був архів, а з 2010 року костел віддали римо-католицькій церкві. Храм щодня притягує до себе масу туристів та мешканців міста.

Костел Пречистого Серця Ісуса

acc.cv.ua

Собор Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ

Перша греко-католицька церква, який сьогодні практично 200 років. У 1821 році тут почали проводити служби. Сьогодні ж вона є дуже популярною серед парафіян, інколи їх стільки, що заледве вистачає на всіх місця.

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...