Разделы:

галерея

Культура

Головне — це майстерність та відчуття кольору: дух Франції у Чернівцях

102

10:36, 16 Апрель 2016

У Галереї Ратуші відкрилася виставка, присвячена 20-річчю мистецької організації «Фенікс», яка була створена у Франції з ініціативи всесвітньовідомого художника буковинського походження Темістокля Вірсти.

За словами Голови Чернівецького обласного відділення Українського фонду культури, заслуженого працівника культури України Валентини Діаковської, Т. Вірста, який товаришував і жив в оточенні відомих художників, прагнув розказати про українців, які стали класиками сучасного мистецтва і дати можливість художникам з України безперешкодно відвідувати Європу.
Як зазначає пані Валентина, співорганізатором виставки з української сторони було Чернівецьке обласне відділення Українського фонду культури.

У Галереї Ратуші організатори представили 38 полотен 12 художників: Т. Вірсти, О. Вірсти, О. Апполонова, Ф. Александровича, С. Колісника, О. Коша, Л. Куваєвої, І. Михайлова, Л. Нікорич та інших.

Техніка картин, на думку В. Діаковської, не має принципового значення. Головне — це майстерність та відчуття кольору.
Передати кольори, відчути гру світла та тіні намагалася в своїх роботах відома художниця, член Національної спілки художників України Лариса Куваєва. Жінка захоплено розповіла про творчий процес написання полотен у Парижі та зізналась, що натхненням для неї стала церква Серце Ісуса. За словами мисткині, будівля храму надихала та створювала чудовий настрій.
Художниця Марина Рибачук також не приховує позитивних емоцій від подорожі. Зокрема, жінка відзначає неабиякий вплив пана Вірсти на творчість інших майстрів пензля та каже, що життя майстра стало для неї прикладом плідного і довготривалого мистецького існування. Разом з тим, Марина зауважує, що представлені на виставці картини — результат пленерів. На одному із полотен художниці представлена вілла Т. Вірсти.

Жінка зауважує, що пленерний живопис створюється дуже швидко. Свою картину мисткиня написала за дві-три години. На полотні художниця намагалася передати відчуття того, що відбувається на даний час.
Під час виставки художніх робіт лунала музика, яка наче переносила усіх відвідувачів та шанувальників прекрасного до першоджерела натхнення – у Францію.

Джерело: CHV.TV

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...