Разделы:

ліс

Громадські активісти висунули ультиматум владі Чернівців

1429

15:35, 3 Июнь 2016

Громадські активісти дали чернівецькій владі три доби на врегулювання проблемних питань щодо рубки лісу.

Вже кілька років вони усі спільно намагаються протистояти незаконній вирубці лісу. Тепер активісти із Львівщини, Волині, Закарпаття і Буковини — ветерани та атовці зібрались у Чернівцях, щоб оприлюднити факти.

Богдан Горшинський, громадський активіст(Волинь): На сьогоднішній день той нелегальний бізнес по крадіжці лісів набрав загальноукраїнського масштабу. Там вагони є і Волинської області, і Львівської і Закарпатської.

Юрій Ковалець, громадський активіст(Буковина): Щодоби близько п’яти ешелонів проходять через нашу митницю . Щодня мільйони сьогодні держава втрачає за рахунок заниженої вартості лісу, який вивозиться.

Факти незаконної рубки лісу демонструють на власному відео. Лісівники усі звинувачення – заперечують. У залі вибухає сварка.

Ярослав Лазаряк, начальник відділу Лісового господарства «Берегометське ЛПГ»: Нас неодноразово перевіряли різні інспекції , кричущих фактів, які оприлюднив активіст — немає.

Валерій Аіріній, громадський активіст: В нас є на відео, як 100 гектарів лісу — дуба вирубали у Нижніх Станівцях за 2 місяці. Це санітарна вирубка?

Діалог: Чому ви не засаджуєте ліс? — Звідки в вас такі факти, що в мене волосся дибки стоїть те, якого вже немає. А це фото шоп, що вам показали? — Це імітація!

Щоб довести серйозність намірів, активісти приготували до керівництва області список вимог. Утім на півдорозі розсварились й самі. Більш як півгодини жваво сперечались, чому виходить, що одні діють за спиною інших, коли справа – спільна. Пересварились і таки пішли разом до обласної адміністрації. В крайової влади тепер вимагають за конкурсом призначити керівника обласного управління лісового господарства та дозволити громадськості контролювати рубку і експорт деревини.

Юрій Ковалець, громадський активіст: Для унеможливлення вивозу за кордон ділової деревини включення представників громадської організації.

Олег Стецевич, заступник голови Чернівецької ОДА: Зазначене звернення буде зареєстроване передане голої обласної адміністрації та розглянуте у визначені Законом терміни.

На виконання вимог громадські активісти дали Чернівецькій владі три доби. Інакше обіцяють сміттєву люстрацію.

Джерело

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...