Разделы:

Культура

Гуляння на Буковині

1054

18:48, 8 Октябрь 2015

Буковина завжди славилася своїми гучними гуляннями, традиціями, вмінням відзначати свята з особливим розмахом і помпезністю! Буковинські святкування — це місце танців, пісень, невичерпності кольору, посмішок, гарного настрою та незабутніх вражень. Пропонуємо вам поринути у вир буковинського колориту, побачити та дізнатись більше про гуляння на Буковині.

Золоті оплески Буковини

У своєму творчому доробку Чернівецький музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської має заснований у 2003 році фестиваль комедії “Золоті оплески Буковини”. Він був створений з ініціативи театру і має на меті популяризцію театрального мистецтва в Чернівцях. У фестивалі беруть участь провідні трупи України та сусідніх країн. З кожним роком фестиваль стає все популярнішим, і має всі шанси отримати офіційний статус міжнародного. Цьогоріч фестиваль проходитиме з 23 жовтня по 2 листопада. Будемо раді зустрічі.

Золоті оплески Буковини.

https://www.facebook.com/dramtheater/photos_stream?ref=page_internal

Етнографічний фестиваль “Маланка-Фест”. Традиційно в перший день після Старого Нового року (15 січня) столиця Буковини запрошує на фестиваль Маланки. Це унікальне буковинське дійство, на якому представлена  українська, бессарабська, гуцульська, молдавська, румунська маланка, традиції яких ще збережені саме  на Буковині. Гглядачі пірнають у подорож чарівним світом улюблених героїв з дитинства. Фестиваль показує хороми шейхів, сучасних політиків, переберії, вертепи, колядки та ще багато цікавого. Це своєрідний буковинський карнавал, який збирає довкола себе шанувальників народного мистецтва. Таку казку повинен побачити кожен.

Етнографічний фестиваль “Маланка-Фест”.

http://newseek.org

Етнографічний фестиваль “Петрівський ярмарок” — найстаріший ярмарок Західної України. Нині – це довгоочікуване свято для городян та гостей міста, зі святковими промовами, самобутніми майстрами народного мистецтва, веселими танцями, промоакціями, виставками, цікавими зустрічами. Традиція проведення велелюдного ярмарку в Чернівцях на свято Петра і Павла сягає ХVIII століття. Найдовша центральна алея парку відпочинку ім. Т.Шевченка завжди відводиться народним майстрам. До виставок-продажів виробів долучаються туристичні фірми, автосалони, численні виробники промислової та харчової продукції Буковини, сусідніх областей та країн. Також на гостей ярмарку чекає дегустація страв буковинської кухні. Кондитерські цехи та міні-пекарні пригощають усіх бажаючих своєю смачною продукцією. Давайте підтримаємо популярність ярмарку та станемо частиною цього грандіозного дійства.

Петрівський ярмарок

http://promin.cv.ua/photos/15769

Історичний фестиваль “Середньовічний Хотин”. Під час травневих вихідних Хотинська фортеця на 4 дні перетворюється на середньовічне містечко. Наймасштабніший в Україні історичний фестиваль “Середньовічний Хотин” об’єднує  любителів історичної реконструкції з різних куточків України та сусідніх країн. Серцем фестивлю є лицарські бої, які проходять під відкритим небом на спеціально підготовленому ристалищі. Тут можна пожити в шатрі у справжньому середньовічному таборі, спробувати страв, популярних в XIII-XV століттях, насолодитися грою флейти, гуслей та волинки, сфотографуватися з бійцями в автентичних обладунках, навчитися стріляти з лука, взяти участь в інтерактивних іграх для дітей та дорослих. Середньовічний Хотин — це чудова можливість відпочити усій родині по “середньовічному”.

Середньовічний Хотин

https://999.md/224595

«Полонинська ватра» або “Вихід на полонину” — традиційне гуцульське свято проходить у селищі Путила щороку, починаючи з 1967 року в останню неділю травня. Місце проведення – місцевий стадіон «Карпати». Цим святкуванням урочисто проводять вівчарів на полонину. Давня традиція за останні роки переросла у масштабний фестиваль. У програмі свята: урочисте відкриття і віншування ватагів та працівників агропромислового комплексу району, святкова хода та символічні проводи полонинників, концертна програма за участю народних колективів району. За традицією, яка є незмінною вже протягом десятиліть, ватаг свята пригощає гостей кулешею, бринзою та гуслянкою – справжньою екологічно-чистою їжею гуцулів. На святі можна придбати вироби майстрів декоративно-прикладного мистецтва Гуцульщини. Останні два роки фестиваль не проводився, та сподіваємось, що у 2016 році до Путили знову з’їдуться гості з усього світу, щоб провести вівчарів на полонину.

Полонинська ватра або Вихід на полонину

http://ukr-vestnik.com/

Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz. Щорічно він відбувається на початку вересня у Чернівцях, а  цьогоріч місто стали одним із центральних місць поетичного туру. Фестиваль має на меті повернення Чернівців на культурну мапу Європи. Гості фестивалю мають можливіть відвідати кілька десятків різноманітних заходів — від автограф-сесій та презентацій до винно-поетичних вечорів і перформансів, учасниками яких є поети з усієї Європи. Втім, хоч би скільки учасників та заходів не передбачав фестиваль, його головним персонажем залишається саме місто, яке щороку відкриває нові поетичні локації.

Meridian Czernowitz

http://bukpravda.cv.ua/

Міжнародний фестиваль національних культур «Букова віть». Був започаткований у 2007р. до відзначення 89-ої річниці Буковинського віча, і набув статусу Міжнародного. Фестиваль має на меті позиціонувати Північну Буковину з її давніми традиціями, надбаннями багатонаціональної культури, рекреаційними і туристичними можливостями в європейському культурному просторі. Гості мають можливість побачити народні костюми Буковини, регіонів України та Європи, твори декоративно-прикладної творчості та народних ремесел, взяти участь у майстер-класах з хореографії та народної вишивки, відвідати районні «містечка» народних традицій та звичаїв. Коли бачиш багато культур поспіль, у порівнянні, розумієш, наскільки кожна з них самобутня і неповторна. Це як кольори: кожний має свій шарм не сам по собі, а лише в палітрі! За словами організаторів, початок червня стане постійною датою проведення «Букової віті» в Чернівцях.

Букова віть

gromady.cv.ua/

Етнографічний фестиваль «На гостини до Івана», присвячений Дню народження видатного українського кіноактора, режисера, сценариста, заслуженого артиста України Івана Миколайчука. У Миколайчука була мрія: накрити стіл від Чорториї до Києва і запросити гостей звідусіль на гостину. Фестивальне дійство проходить в селах Кіцманського району, розташованих вздовж автомобільного шляху від рідного села кіномитця – с. Чортория до м. Чернівц. На ньому представлено традиційну народну буковинську фольклорну культуру, зокрема аматорське пісенне і танцювальне мистецтво, обряди, вироби майстрів декоративно-прикладного мистецтва і народних промислів, національного одягу і вишивок, страв буковинської кухні. Відвідання фестивалю, безперечно залишить яскравий, неповторний слід у вашій пам’яті, подарує феєричну суміш емоцій радості, захоплення, здивування, задоволення та бажання неодмінно приїхати на наступний фестиваль.

На гостини до Івана

http://pda.molbuk.ua/

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...