Разделы:

Новости

Холод в квартирах: нова енергетична політика уряду Яценюка

7793

4:31, 22 Январь 2016

Низька температура протягом перших десяти днів січня продемонструвала нову енергетичну політику уряду України у питанні забезпечення теплом населенняпередає Телеканал новини «24».бабуся

Політика полягає у економії газу за рахунок зниження температурного режиму в квартирах громадян. Новий морозний прогноз погоди на другу половину січня, на жаль, знову змусить багатьох мешканців днювати і ночувати у холодних квартирах при температурі у кращому випадку 12-16 градусів. Також особливо це відчують як дитячі садки і школи, де не оголошено карантин, так і лікарні з бюджетними установами.

Головний принцип нової енергетичної політики уряду полягає у зниженні обсягів поставок газу для теплокомуненерго, яким вистачає газу для забезпечення у квартирах температури лише на рівні 12-16 градусів.

«Поясніть їм (теплокомуненерго), що газ треба економити, а рахунки треба виставляти тільки за те, що громадяни країни отримали тепло у своїх квартирах», заявляв прем’єр Яценюк.

«Сховав голову у пісок» голова «Нафтогазу» Коболев, який запам’ятався тим, що увесь минулий неймовірно теплий опалювальний сезон (2014-2015 рр.) і напередодні поточного сезону розхвалював і закликав населення звикати жити при температурі 16-18 градусів у квартирах.

Коболев жодного разу під час морозів у січні цього року не підтвердив свою позицію щодо корисності 12-16 градусів у квартирах. Тим паче жодного разу «Нафтогаз» не вибачився перед населенням (а серед них і діти, і старші люди) за те, що свідомо обмежує поставки газу для ТКЕ.

На цьому фоні життєрадісна рекомендація громадянам прем’єра Яценюка «не платити» за холодні дні і температуру нижче 12 градусів, а вимагати перерахунку – це ніщо інше, як витончена політична іронія над власним народом. Кількість людей, які ризикнуть не оплатити рахунок, будуть лічені одиниці. Як і тих, хто встиг пройти складну процедуру систематичного виклику і фіксації заниженої температури у квартирі з боку ЖЕКів. Тому залишається сподіватися на перерахунок з боку ТКЕ.

А от уряд буде в «плюсі». Буде використано менше газу. Хоча, за приблизними оцінками, у такий «холодний» спосіб вдасться зекономити максимум до 500 млн куб. м газу за опалювальний період (всього ТКЕ споживають 8 млрд куб. м). Також частина споживачів все одно буде змушена оплачувати тепло по тарифам, які виявилися суттєво завищеними. Оскільки за результатами квитанцій у листопаді і грудні будинки без теплового лічильника оплачували вартість тепла майже удвічі більше. Середня двокімнатна квартира у столиці без будинкового теплового лічильника оплачувала 750 грн за опалення, а з лічильником – 400 грн.

Фактично уряд повинен вести мову не про перерахунок, а про перегляд тарифу на тепло для таких квартир. І в такому випадку не потрібно буде ні «штучно» економити газ, ні здійснювати перерахунок. Населення буде здатне фінансово оплатити вартість тепла при умові зниження вартості 1 Гкал з нинішніх середніх 650-750 грн – до середнього рівня 400-450 грн.

 

Автор: Юрій Корольчук

Джерело: Телеканал новини «24»

Теги:

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...