Разделы:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Туризм

Хотинська фортеця заповнена відвідувачами

762

16:32, 4 Май 2016

З початком туристичного сезону до Хотинської фортеці, яка є одним із семи чудес України, потягнувся потік відвідувачів.hotyn2Особливо багато їх було у минулі святкові дні, коли на парковці поблизу фортеці одночасно зупинялися по два-три десятки туристичних автобусів.

— Протягом 1-3 травня прийняли понад чотири тисячі туристів, тобто більш як по тисячі щодня. Це є наразі рекорд, бо попередніми роками майже стільки туристів мали за місяць, — каже директор державного історико-культурного заповідника «Хотинська фортеця» Єлизавета Буйновська. – Через складну суспільно-політичну ситуацію в Україні з 2014 року потік туристів до фортеці суттєво скоротився, а іноземних, зокрема, із Польщі, які раніше жваво її відвідували, не було майже зовсім. Наразі польських туристів знову чимраз більшає, є туристичні групи з інших країн, чимало туристів з різних куточків України, причому до нас приїздять як цілими автобусами, так і окремими сім’ями на власних автомобілях.

За словами Буйновської, для приваблення відвідувачів останніми роками у заповіднику розширили музейні експозиції, провели внутрішню й зовнішню підсвітку, облаштували лавиці на території фортеці та за її мурами тощо. У планах – створення нової локації у підземеллі.

— Хотинська фортеця має два великих підвальних приміщення. В одному з них кілька років тому облаштували експозицію середньовічної стінобитної техніки та гармат. В іншому, згідно з історичними документами, був великий склад продуктів харчування. Тому маємо намір створити тут відповідну експозицію, продемонструвавши, які припаси тримали у коморі на випадок облоги фортеці, — ділиться планами Є. Буйновська.

Стосовно фестивалю історичної реконструкції «Середньовічний Хотин», який так припав до вподоби туристам, та котрий зазвичай проводили на початку травня, то як і 2014-2015 року його цьогоріч іще не буде.

Натомість 24-26 червня туристи зможуть взяти участь в етно-фестивалі «Бесарабський колорит», який пройде у Хотині.

 

Джерело

Теги:

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...