Разделы:

хрущ

Новости

Хрущі цього року прокинулись швидше і пробудуть довше

226

19:16, 14 Апрель 2016

Цього року на Буковині прокинулися хрущі. Востаннє ці комахи були активними три роки тому.

Як повідомив promin.cv.ua кандидат біологічних наук, провідний науковий співробітник відділу природи Чернівецького обласного краєзнавчого музею Назар Смирнов, хрущі дають про себе знати раз на 3-5 років.хрущ
— Усе залежить від того, наскільки для них сприятливі умови. Якщо взимку холодно і, відповідно, мало їжі, личинка розвивається довше. Протягом останніх двох років ми мали аномально теплу зиму. У зв’язку із цим хрущі і з’явилися вже за три роки, — розповідає Н. Смирнов. — Якщо переважає прохолодна погода, і ґрунт не прогрівається, то період дозрівання буде тривалим і може сягати 5 років.

Тепла зима також стала причиною того, що ці жуки з’явилися ще у квітні. Проте, за словами науковця, пік їхньої активності та кількості буде саме у травні. Загалом комахи можуть протриматися до червня чи навіть липня. Щоправда, до літа їхня кількість значно знизиться.

Хрущі є шкідниками, тож весь цей час вони тероризуватимуть сади та городи буковинців. За словами пана Назара, ці комахи можуть завдати значної шкоди угіддям, але не критичної.

Теги:

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...