Разделы:

2

Місто

Хто отримає відкат з півтора мільярда?

566

19:29, 28 Апрель 2016

Подіі останніх днів повертають мене у часи молодості і вимагають активного втручання в процеси. Спочатку спогади. Десь у 2003-му році, з метою наведення порядку із хаотичним розподілом землі в місті я вийшов з пропозицією до тодішнього міського голови Миколи Федорука про створення спільного із міською радою підприємства, яке б отримувало земельні ділянки, знаходило забудовників і повністю контролювало процес будівництва. Місто мало б свій прибуток на всіх етапах. При цьому я навіть зареєстрував ТОВ «Чернівціміськбуд», яке мало стати управляючим у цій схемі. Невеличкоі долі у розмірі 1-2 відсотків для керуючого підприємства було б достатньо, щоб гарантувати прозорість і повний контроль. Адже саме від величини прибутку міста залежав би розмір заробітку керуючоі компаніі. Але Микола Трохимович мені відмовив. І не тому, що у схемі були ті пару відсотків моій компаніі. Зверну увагу, що навіть в тих грантах, які отримує міськрада, завжди є керуюча компанія. І з тих десятків мільйонів, які сплачуватимуть і міськрада, і Водоканал в тому числі, хтось отримає мільйон-другий. Але це інша тема. Так от: Микола Трохимович відмовився із аргументом, що в цільовому наданні землі конкретним фірмам без конкурсу є КОРУПЦІЙНА СКЛАДОВА.
І що я чую? Днями пан мер презентував ідею нового будівництва на місці тролейбусного депо. Те, що я почув — це те ж саме, що я пропонував 15 років тому, тільки «в профіль». Тоді це називалось корупційна схема, а сьогодні — ІННОВАЦІЙНИЙ ПІДХІД. При цьому, так звана керуюча фірма десь прихована, і громадськість навіть не дізнається, на чий офшорний рахунок буде перерахована сума за втілення цієі схеми. Хоча, можна й без ворожки здогадатися, чиі партійні команди виконує сьогоднішнє міське керівництво. Але дивує не нахабність, з якою ця кулявлобівська банда намагається обкрадати місто, а безпорадна покірність Каспрука. Невже Олексій Павлович, справді вірить, що депутатам і громадськості можна задурити голову мантрами про інноваційний розвиток? Хіба можна стверджувати, що пропозиція від «МАЙДАНУ» найкраща, якщо інших не було?
Повертаючись в історію, пригадую, як один із колишніх заступників мера намагався пропхати ідею виділення земельноі ділянки в Ленківцях під магазин «Фуршет». І нас переконували, що в місто заходить головний оператор супермаркетів Украіни, що це шлях до Європи і т.д. Але депутати наполягли на конкурсі, і за ПРАВО АРЕНДИ тієі земельноі ділянки місто отримало 20 мільйонів гривень (4 мільйони доларів по курсу). А в перерахунку на сьогоднішній курс — це 100 мільйонів гривень. І це на Галицькому шляху. Тепер уявіть, скільки грошей місто може отримати на конкурсі за три з половиною гектара на Проспекті!
Я не проти подібного комплексу на Проспекті. Місту справді потрібен і багатозальний кінотеатр, і багато іншого. Але чому мер вирішив, що може одноосібно, без обговорення з територіальною громадою і іі представниками, тобто депутатами, вирішувати, що буде з комунальною власністю і землею, і хто, і що, і де буде будувати. Чому підписується меморандум? І не треба казати, що це тільки угода про наміри. Це угода З КОНКРЕТНОЮ ЮРИДИЧНОЮ ОСОБОЮ. Про цілком КОНКРЕТНИЙ РЕЗУЛЬТАТ! До речі, із засновниками в офшорах. Без конкурсу, а значить — з корупційною складовою.
І ще: в соціальних мережах посіпаки кулявлобівські розвели справжній лемент про майбутній Макдональдс. Збоку і справді ця недосяжна радість виглядає дуже схожою на захват аборигенів, яким привезли намисто і люстерко. Мені здається, що за цією шаленою хвилею радості від появи модного фастфуду просто намагаються приховати існуючі договорняки. Тому звернувся до депутатів, з вимогою не просто контролювати ці процеси, а вимагати і забезпечити повне громадське обговорення. І не дати роздерибанити черговий гравітон, під назвою тролейбусне депо.
13112555_1088513847874006_258333240_o13106103_1088513867874004_749160318_o

Авторські блоги і коментарі до них відображають виключно точку зору їх авторів. Точка зору редакції порталу Жити в Чернівцях та CHANGE може не збігатися з точкою зору авторів блогів і коментарів до них. Редакція порталу не відповідає за достовірність таких матеріалів, а портал виконує виключно роль носія.

Теги:

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...