Разделы:

cropped-priroda

Здоров`я

Іксодові кліщі заполонили Чернівці

4823

17:17, 2 Май 2016

Через іксодові кліщі на хворобу Лайма протягом місяця вже захворіли троє містянklishchyПочинаючи з 1989 року, у Чернівецькій області здійснюється моніторинг ситуації щодо захворюваності на хворобу Лайма.
— Хвороба Лайма (іксодовий кліщовий бореліоз) – це інфекційне захворювання, при якому вражається нервова система, шкіра, серце, суглоби та результатом якого може бути навіть серозний менінгіт, — пояснює заввідділом особливо небезпечних інфекцій ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» Олександра Томашевська. – Захворювання розвивається після укусу кліща, зараженого збудниками-бореліями.

Особливо високим ризик інфікуватися є на заражених іксодовим кліщем територіях. А такими, за словами О. Томашевської, є всі райони області за винятком Путильщини. За 27 років моніторингу лише у Путильському районі досі не зафіксовано жодного випадку захворювання на хворобу Лайма, хоча в цілому кількість хворих в області дедалі зростає. Так, у 2015 році їх було 16, причому більшість – одинадцять – у Чернівцях. Мешканці обласного центру інфікувалися у районі Цецино, Роші, у Садгорі, в районі вулиць Комарова, Фастівської, 28 червня, Заставнянської.

Хоча сезон кліщів щойно розпочався, в області вже зафіксовано перші цьогорічні випадки хвороби Лайма і знову – всі у Чернівцях.

– Наразі маємо два підтверджених випадки захворювання (з них один – у дитини до 2 років), та одну підозру на хворобу Лайма, — повідомляє О. Томашевська. – Зважаючи на це, та на тривалі свята, коли люди масово відпочивають на природі, гуляють у зелених зонах міста, їдуть на дачі, застерігаю їх бути пильними. Пам’ятайте, що найефективнішим способом запобігти захворюванню є недопущення укусу кліща. Тому одягайте на прогулянки світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла, а на голову — головний убір. Повернувшись додому, змініть одяг, ретельно його огляньте, виперіть і випрасуйте, бо витрушування не рятує від кліщів. Якщо брали із собою домашнього улюбленця, перед тим, як впустити до помешкання, огляньте і його. Можна використовувати засоби, що відлякують кліщів — репеленти.

-При виявленні на тілі кліща, краще його видалити в лікувально-профілактичному закладі, адже інфікування може відбутися навіть через неправильне видалення, коли його ненароком причавити.

-При самостійному видаленні кліща попередньо обробіть шкіру антисептиком. Захопіть кліща пінцетом (з тупими або заокругленими кінцями) або обгорнутими марлею пальцями якомога ближче до шкіри і повільно тягніть суворо вертикально, не викручуючи, а потім знову обробіть шкіру антисептиком. Важливо не розчавити кліща, а помістити його у щільно закриту ємність і доставити для дослідження до обласного лабораторного центру на вул. Гакмана, 7.

-Навіть при вдалому видаленні кліща, необхідно спостерігати за місцем укусу, адже почервоніння — основний прояв захворювання — з’являється через 3-32 дні. При його появі негайно зверніться до лікаря, щоб своєчасно розпочати лікування та запобігти важким ускладненням.

 

Джерело

Теги:

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...