Разделы:

Фон

Новости

Уряд хоче скасувати мораторій на експорт необробленої деревини

248

18:08, 24 Март 2016

Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді скасувати заборону на експорт необробленої деревини та врегулювати цей ринок шляхом введення її продажу через аукціони.original-1333626424Не зважаючи на закон «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів», який на 10 років вводить мораторій на експорт лісо — та пиломатеріалів в необробленому вигляді, ні для кого не залишається секретом факт самовільної, безперервної та незаконної вирубки лісів Карпат та Полісся, що завдає значні економічні збитки нашій державі та веде до екологічної катастрофи регіонів.

Та замість того, щоб боротися з незаконною вирубкою лісів, Кабінет Міністрів України пропонує скасувати заборону на експорт необробленої деревини. 

Про це йдеться в законопроекті №4286 «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів», зареєстрованому в Раді 22 березня.

Згідно з пояснювальною запискою, прийнятий в минулому році мораторій на 10 років на експорт необробленої деревини суперечить низці міжнародних зобов’язань України.

«Запроваджений мораторій на експорт лісоматеріалів необроблених на десятирічний термін порушує зобов’язання України як члена Світової організації торгівлі, передбачені статтею XI «Загальне скасування кількісних обмежень» Генеральної угоди з тарифів і торгівлі, згідно з якою будь-які заборони чи обмеження, крім мита, податків чи інших зборів, не повинні встановлюватися або застосовуватися будь-якою стороною щодо продажу на експорт будь-якого товару, призначеного для ввезення на територію будь-якої іншої сторони. Закон суперечить зобов’язанням України в рамках Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, які передбачають аналогічну заборону з посиланням на статтю XI ГАТТ»,- йдеться у записці.

Також діючий мораторій протирічить передумовам надання Україні чинних програм макрофінансової допомоги, вважають урядовці.

Згідно пропонованому законопроекту, реалізація необроблених лісоматеріалів буде здійснюватися на аукціонних торгах – окремих для резидентів та нерезидентів. На аукціонні торги для нерезидентів України буде виставлятися обсяг лісоматеріалів, які не вдалося реалізувати на аукціонах для резидентів.

Також законопроектом врегульовуються правові засади функціонування єдиної державної системи електронного обліку деревини. Законопроект розроблявся міжвідомчою робочою групою на чолі із заступником міністра економічного розвитку і торгівлі –торговим представником України Наталією Микольською.

Які наслідки матиме скасувати заборони на експорт необробленої деревини можна тільки здогадуватись, та судити з стану Карпатських лісів та сотень вагонів з необробленою деревиною, що стоять у черзі на залізничному вокзалі Чернівців, щоб потрапити до Румунії в той час, коли ще діє заборона, а незаконна вирубка і вивезення сировини «переслідується» законом.

У статті використано матеріали: Європейська правда

Теги:

Loading...
Загрузка...

Читайте также

Загрузка...