Разделы:

13052606_1026512730769148_1140208018_o

Кава по-турецьки: напій чи традиція?

3194

13:38, 20 Апрель 2016

Цей світ не такий вже й поганий, поки в ньому є кава!

Так про свій улюблений напій писала американська письменниця Касандра Клер.

Але кава в нашому світі була не завжди. Споконвіку кавова індустрія виходила на новий рівень та полонила все більше країн своїм ароматом.

фото 1

Сьогодні ми привідкриємо завісу таємничості кави по-турецьки.

Кава по-турецьки претендує на звання найдавнішого методу приготування кави в світі. Це напій, який є легендарним завдяки приголомшливому смаку і надзвичайному аромату. Його смак вражає своїм різноманіттям — від солодкого до гіркого і густого. Така кава є класичним рецептом, який простий у приготуванні, але вимагає великої уваги.

Турки отримали уявлення про каву близько п`яти століть тому.  Однією із особливих традицій приготування кави по-турецьки є процес заручин, коли сім’я молодого чоловіка приходила в дім нареченої, щоб попросити її руки. Чоловік оцінював якості майбутньої дружини за смаком звареної нею кави. Навіть тепер наречена готує каву батькам майбутнього чоловіка і ті оцінюють її як господиню, а щоб уникнути небажаного шлюбу, дівчина до кави додає сіль замість цукру. Це щось на зразок української традиції виносити гарбуз небажаному нареченому, що все-таки прийшов свататися. Традиційно каву варили на відкритому вогні, згодом її почали варити у спеціальних пісочницях з нагрітим піском. Важливе правило турецької церемонії кавування: піна повинна бути! Якщо немає піни, господар втрачає обличчя.фото 3Кава подається гарячою, перед гостем наливають каву в крихітну чашку. Після того як гості випили каву, чашку перевертають на блюдце і чекають загустіння і тоді господиня ворожить на кавовій гущі.фото 4Плине час, змінюються правителі, змінюється світ, а любов до кави по-турецьки залишається незмінною! Вона проходить крізь віки з стрімкою швидкістю та зачаровує все більше країн сучасного суспільства. Однак, існує так званий «кавовий парадокс», його зміст полягає у тому, що каву по-італійськи 90 % населення готують у закладах і тільки 10% вдома. З кавою по-турецьки ситуація склалась навпаки. Тож, ринок цього напою вільний. В Україні попит на каву по-турецьки значно перевищує пропозиції. Дивно, адже саме цей спосіб приготування був внесений ЮНЕСКО в список нематеріальної культурної спадщини людства. В зв`язку з таким розвитком для людей в XXI столітті приготування улюбленого напою стало ще простіше. Адже приготувати каву на піску в домашніх умовах досить складно, а в торгових закладах ще й затратно. Звісно, традиція готування кави в турці на піску незламна та незмінна, адже саме так заварювали свій улюблений напій наші предки, проте люди в теперішньому світі завжди намагаються зробити своє життя зручніше. Для цього турецька компанія Arzum презентувала кавоварку Arzum Окка, яка є професійною. Arzum Окка отримала світове визнання, так як вона відтворює унікальний процес приготування на піску автоматично, за рахунок температурного режиму наближеного до температури розпеченого піску. Завдяки високій температурі приготування досить взяти 5 грам кави дрібного помелу, щоб отримати порцію вишуканого міцного напою, відповідно з одного кілограма можна приготувати 200 порцій улюбленого напою.
фото 5
Кава по-турецьки — благородний напій, який краде в полон серце і душу, манить кольором та ароматом, чарує своїм смаком. Ця кава не залишить нікого байдужим, спробувавши раз, Ви не зможете відмовитись від неї ніколи!

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...