Разделы:

Новости

Кошти на харчування школярів бюджетом не передбачені

317

17:18, 23 Январь 2016

З 11 січня 2016 року законом скасовано норму, згідно з якою батьки частково оплачували харчування дітей у державних і комунальних яслах і дитсадках – 60% його вартості в місті і 40% у селах.

Нині розмір оплати встановлює місцева влада, а насправді це фактично означатиме, що оплачувати харчування будуть цілком батьки. До того ж встановили, що пільги на оплату харчування дітей з багатодітних сімей надаватимуть лише на підставі рішення місцевої влади (якщо воно буде, звісно). Ще торік такі діти мали 50-відсоткову пільгу. Скасовано також безкоштовне харчування дітей-сиріт, дітей з неповних чи багатодітних сімей, які навчаються у професійно-технічних училищах.

Чи не найголовнішою новацією стало скасування безкоштовного харчування для учнів 1-4 класів.

Мати третьокласника Оксана (своє прізвище назвати не захотіла), котрий відвідує одну з чернівецьких шкіл, розповідає, що спочатку ніхто з батьків не розумів, що відбувається, адже дітей просто перестали годувати.

— Добре, що завжди даю синові якісь гроші, а то просидів би весь день у школі голодний, — каже жінка. – Потім брав із собою сніданок і чай у термосі. Як буде надалі, після карантину – не знаю.

Начальник управління освіти Чернівецької міськради Сергій Мартинюк пояснює, що у місті є одна принципова зміна – у бюджеті на 2016 рік не передбачено оплату харчування учнів 1-4 класів усіх категорій, включно з пільговими. Ось такі є зміни цього року порівняно з минулим.

— У нас є два варіанти вирішення цієї проблеми – або скасувати харчування дітей взагалі, або за рахунок власних ресурсів, тобто – міського бюджету, виходити зі ситуації, — розповідає С. Мартинюк. – Відповідно, керівництво міста запропонувало хоч частково профінансувати полегшений сніданок для молодших класів.

Тому всі учні 1-4 класів, незалежно від свого статусу, матимуть легкий ланч: булочку з гарячим чаєм, або несолодкий бутерброд з гарячим напоєм. Це міському бюджету обійдеться приблизно у п’ять мільйонів гривень.

За словами пана Сергія, так діти харчуються вже з 11 січня, відколи розпочався новий семестр. І наразі жодних звернень від батьків не було.

— Треба пам`ятати, що харчування у школі – це не повноцінний сніданок, адже не може дитина о 10-тій ранку снідати. Вона повинна виходити з дому вже поївши, — каже С. Мартинюк. – Але якщо батьки вважають, що дитина у школі має добре поїсти, то ніхто не забороняє їм давати дітям гроші на харчування.

За таких новацій, звичайно, зникає поняття «шведських сніданків» у школах, щодо яких у місті точилися гострі дебати. Втім, обладнання, встановлене у закладах, будуть використовувати для приготування платних обідів. Адже їдальні як працювали, так і працюють. Єдине, що змінилося – джерела оплати.

Яна МАРІЯНЧУК

Джерело: Від і До

Теги:

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...