Разделы:

Дозвілля

На Буковині відкриють новий туристичний маршрут

371

17:43, 14 Ноябрь 2015

Новий кільцевий піший туристичний маршрут «Найстаріші дерева Національного природного парку «Черемоський» розробляють на Буковині.

Про це molbuk.ua повідомив Андрій Юзик, заступник директора з наукової роботи Національного природного парку «Черемоський».

— Наші лісові угіддя знаходяться в найвіддаленіших куточках Путильщини, біля найпівденнішого села Сарата, де протікає Білий Черемош, – розповідає пан Андрій. – Тут збереглися осередки незайманої природи, чисті джерела, рідкісні рослини, тварини та старі дрімучі ліси, тобто праліси. Цінність останніх полягає в тому, що вони стійкі до природних катаклізмів, здатні швидко відновлюватись через наявність всіх вікових груп дерев та стадій розвитку лісу.

“Проходитиме цей маршрут від витоків Білого Черемошу – місця злиття двох швидкоплинних рік Перкалаба й Сарати, дорогою в долині річки Сарата до мальовничого Кортузіанського водоспаду, далі повертатиме на гору Млаковата, йтиме полонинами аж до підніжжя найвищої гори Буковини – Яровиці, — продовжує Андрій Юзик. — По Яровицькому хребту прямуватиме на гору Томнатик, де, окрім захопливих панорам високогірних Карпат, відвідувачі зможуть побачити залишки військової оборонної споруди «Памір», спускатиметься через масиви старовікових лісів і пралісів – найстаріших дерев парку, знову до річки Сарата, проходитиме біля унікального для Українських Карпат присхилового болота, де знаходиться пам’ятка природи місцевого значення «Білий потік» і дорогою знову повертатиме до хутора Паркалаб та початку Білого Черемошу”.

Протяжність маршруту – 24 кілометри.

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...