Разделы:

Новости

На Буковині за давнім звичаєм колядують лише чоловіки

350

17:35, 8 Январь 2016

Прадавні традиції Різдва збереглися в селі Розтоки Путильського району, яке розташоване за сто кілометрів від Чернівців. Тут і досі дотримуються всіх звичаїв святкування Різдва, які передають від покоління до покоління.

Уже на Святий вечір після вечері люди в Розтоках починають колядувати. За традицією колядують лише хлопці й чоловіки. Молоді неодружені хлопці в Розтоках йдуть колядувати на Святий вечір. Вони колядують лише в будинках незаміжніх дівчат. Споконвіку вважали, що дівчина, якій заколядують сільські парубки на Святвечір, – одна з найкращих у селі. Ця традиція збереглася в селі й донині. 1452254350_img_2665Дорослі чоловіки збираються колядувати на Різдво після завершення служби в церкві. Гроші, які наколядують, віддають на потреби церкви.

Головний колядник у селі – «береза». Так називають людину, яка керує всіма колядниками та вітає господарів. Зазвичай, колядують групи чоловіків. Один із них або ж і кілька грають на музичних інструментах, а інші колядують. Нині в селі на кожному округу є група колядників. Тому за три дні свят вони встигають завітати до кожної хати.1452254342_img_2668 1452254278_img_2646

Чому колядують?

Отець Микола Семелюк, настоятель храму Преподобної Параскеви Сербської в Чернівцях:

— Звичай після закінчення Різдвяного богослужіння співати різдвяні піснеспіви та колядки є однією із традицій святкування Різдва Христового буковинцями. Так починаються Святки – тобто святкові дні від Різдва до Хрещення Господнього.
Колядують у різних регіонах України по-різному. В одних місцевостях починають колядувати на Святвечір, в інших – у перший день Різдва. У колядників свої звичаї й традиції, не існує церковних правил чи настанов. Головне, щоб колядники пам’ятали, заради чого вони йдуть по домівках, а театралізовані вистави-вертепи відповідали духу Євангельської історії про народження Спасителя. Вони переказують історії про народження, життя, страждання та смерть Ісуса Христа, а також про життя Божої матері.1452254383_img_2679 1452254478_img_2701

Джерело: Молодий Буковинець

Теги:

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...