Разделы:

polunytsia

Здоров`я

В Чернівцях на ринках полуниця та редиска з нітратами

281

14:33, 26 Апрель 2016

На чернівецьких ринках вміст нітратів у більшості фруктів та овочів у межах норми. Проте купувати ранішню полуницю та редиску — не варто!redyskaЗавідувач лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи №6 на ринку «Верхній” Ольга Цапенко повідомила, що капуста, огірки (зазвичай їх привозять із Закарпаття) та цибуля — екологічно чисті, і рівень нітратів у них не перевищує норму — 183-300 мг на кілограм при нормі у 800. Також хороші показники мають закордонні овочі. Зокрема, капуста з Македонії, нітратів в якій не більше 500 мг на кілограм.

Натомість на ринку вже з’явилася рання полуниця, а також біла редиска. Обидва продукти поки що лише парникові і занадто «нітратні”. А ось червону редиску можна купувати та споживати, не побоюючись нагодувати себе та своїх близьких «хімією» — 1200 — 1500 мг на кілограм за норми у 2000. Проте і червона редиска на ринках трапляється поки що лише вирощена у теплицях.

— Якщо переймаєтеся рівнем нітратів у продуктах та їхньою екологічністю, не варто купувати фрукти або овочі, які тільки з’являються на прилавках. Особливо, якщо для них ще не розпочався сезон. Як показує практика, ранішні плоди є вирощеними у теплицях та добряче скроплені нітратами, — радить О. Цапенко.

Теги:

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...