Разделы:

операція

Новости

Операції без розрізів та швів тепер проводять в Чернівцях

577

0:12, 12 Апрель 2016

Замість двогодинної складної операції та тривалої реабілітації оперативні втручання на жовчному міхурі почали виконувати ендоскопічне лікування.

Роблять це у центрі ендоскопічної хірургії, що діє на базі «Лікарні швидкої медичної допомоги-Університетська лікарня».апарат

— Багато років поспіль пацієнти з жовтяницями, обумовленими жовчокам`яною хворобою, новоутворенями позапечінкових жовчевивідних шляхів та підшлункової залози, оперувалися стандартно: розрізався живіт, відкривався  жовчевивідний проток, з нього видалявся конкремент, після цього встановлювався дренаж, — каже Ігор Шкварковський, доктор медичних наук, професор кафедри хірургії та урології Вищого навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет».

— Таке оперативне втручання тривало не менше двох годин, після чого пацієнт перебував 3-4 доби в реанімації, ще два тижні – у хірургічному відділенні під постійним медичним наглядом. Окрім того, могли  виникнути ускладнення. У січні цього року за кошти медуніверситету придбали відеодуоденоскопічну систему, що дозволяє виконувати недоступні дотепер операції на жовчних шляхах, здійснювати лікувально-діагностичні процедури на 12-палій кишці тощо.

— Апарат заводимо через рот, і протягом 20-50-ти хвилин видаляємо каміння із жовчних протоків, встановлюємо стент для відтоку жовчі, — продовжує Ігор Володимирович.операція

– Окрім цього, обладнання дозволяє змінювати спектр освітлення, що подається на камеру. А проникна здатність світла різної довжини хвилі різна. Тож на поверхні слизової оболонки ми бачимо одне зображення, а коли змінюємо світло з нейтрального білого на, скажімо, зелене чи яскраво-жовте, то глибина проникнення цього світла в тканини буде іншою. Саме така «гра світла» дозволяє виявляти пухлини на ранніх стадіях їх виникнення і одразу виконати підслизову резекцію. На жаль, у нас немає пацієнтів із першою стадією раку. Узагалі, новоутворення ми виявляємо надто пізно: коли пухлина вже дала віддалені метастази, проросла у сусідній орган, є зміни в лімфатичних вузлах тощо. Наші люди звикли звертатися до лікарів, коли вже несила терпіти біль.

Від січня у чернівецькому центрі ендоскопічної хірургії виконали 30 ендоскопічних оперативних втручання. Після цієї процедури вже наступного дня пацієнт іде додому. — Помітив, що серед пацієнтів з жовчокаменною хворобою більшість – жінки до 30 років, які нещодавно народили дитину. При чому в них частіше виникають ускладнення в порівнянні з іншою віковою категорією хворих, — каже Ігор Шкварковський.

— Можливо, це якимось чином пов`язано з обміном речовин. А, можливо, для збереження вагітності акушер-гінекологи призначали препарати Магній В6, аби зняти тонус матки, а з організму цей мікроелемент виводиться в складі жовчі, що і змінює її електролітний баланс. Проте це поки що моє власне припущення.

Джерело: АСС

 

 

Теги:

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...