Разделы:

вишиванка

Місто

Оприлюднено план заходів до Всесвітнього дня вишиванки у Чернівцях

3854

17:25, 16 Май 2017

В мережі опуліковано план заходів до Всесвітнього дня вишиванки у Чернівцях.

день вишиванки у Чернівцях

Фото: Чернівецький промінь

Цьогоріч Всесвітній день вишиванки припадає на 18 травня, яке щороку відзначається як День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

«У зв’язку з цим оргкомітет Всесвітнього дня вишиванки вирішив сконцентрувати свої цьогорічні заходи на благодійних та просвітницьких акціях, таких як «Народжені у вишиванках», «Вуличний етноуніверситет» та покази документального фільму про вишиті сорочки «Спадок нації», відмовившись від гучних святкувань.
Разом з тим, знаємо, що по всій країні заплановано безліч масових акцій до Всесвітнього дня вишиванки — концертів, флешмобів, козацьких забав. Розуміємо, що ці заходи студентські та молодіжні організації, культурні центри готували тривалий час, тому не можемо просити про їх скасування, але звертаємося з проханням до організаторів згадати про трагедію 1944 року, яку пережив кримськотатарський народ.
Чернівці, місто, де народився Всесвітній день вишиванки.

За нашими підрахунками, цього року Всесвітній день вишиванки планують відзначити щонайменше у 60 країнах світу, — написала на своїй сторінці у Фейсбуку ініціатор та засновник акції «Всесвітній день вишиванки» Леся Воронюк.

План захоів на 18 травня

9.00 – Акція «Народжені у вишиванках». Передача вишиваночок для новонароджених. Міський пологовий будинок №2, вулиця Рівненська, 8. Загалом акція пройде у понад 20 містах по всій Україні. Загалом передано 140 вишиванок. (За сприяння поштово-логістичної групи «Міст»)
11.00 — Відкриття свята та початок роботи Вуличного етноуніверситету, вулиця Ольги Кобилянської, 5. (За підтримки Чернівецького обласного управління молоді та спорту, Чернівецького обласного управління культури, ресторану «Панська гуральня»)
11.10 – Святкування у лоні зародження акції – на факультеті історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. вулиця Кафедральна, 2, другий поверх.
12.00 – Виставка «Українська вишиванка — світовий тренд». Обласний краєзнавчий музей. Організатор — Інститут післядипломної освіти.
15.45 — 16.00 — Святкова хода у вишиванках з Соборної площі вулицею Ольги Кобилянськоїдо ресторану «Панська гуральня».
16.00 — Переберія статуї Європи та етнопоказ.
18.30 – Концерт до Всесвітнього дня вишиванки Заслуженого академічного буковинського ансамблю пісні і танцю імені А. Кушніренка. Чернівецька обласна філармонія імені Д. Гнатюка.

 

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...