Разделы:

Чернівці

Місто

Оприлюднено позицію Чернівців у рейтингу найкомфортніших міст України

1395

15:55, 21 Август 2017

Чернівці зайняли 14-те місце у рейтингу найкомфортніших українських міст, створеним журналом «Фокус».

Чернівці

До рейтингу увійшли столиця, усі обласні центри, за винятком окупованих Донецька, Луганська, а також адміністративного центру анексованого Криму – Сімферополя. Кожне з 22 міст могло набрати максимально 100 балів.

ia1 (1)

Переможцем рейтингу став Київ — 60 балів.

На другому місці – Львів, на третьому – Луцьк, на четвертому – Вінниця, замикає п’ятірку лідерів Івано-Франківськ.

47_1

Чернівці набрали 43,6 бали.

Серед переваг столиці Буковини – хороша екологія та низький рівень злочинності. Недоліками журналісти «Фокусу» назвали високі ціни на нерухомість та той факт, що тут важко знайти роботу.

М’який клімат, що дістався в спадок від Австро-Угорщини, європейсько-провінційна атмосфера і мальовничі ландшафти буковинських Карпат тягнуть в місто туристів. Правда, туристична інфраструктура Чернівців поки помітно поступається львівській, де розвиток індустрії гостинності став одним із пріоритетів місцевої влади.

Та й самі жителі міста, за даними муніципального опитування, оцінюють якість житлово-комунального господарства не надто високо – в 2,8 бала. Якщо відреставрований центр міста виглядає досить затишно, то в спальних районах стоять десятиліттями не ремонтовані будинки радянських часів, тротуари ніби пережили бомбардування, на кожному кутку наліплені некрасиві вивіски і процвітає стихійна торгівля.

До слова, торгівля – взагалі основне заняття городян. За насиченістю торговими площами невеликий обласний центр займає одне з перших місць в країні. Пояснюється це тим, що зарплати в Чернівцях низькі і роботи немає. Тому практично в кожній родині хтось на заробітках в Італії та Іспанії. Родичі, що залишилися у Чернівцях, або торгують переданими звідти продуктами і побутовою хімією, або безцільно вбивають час, цілими днями тиняючись торговими центрами.

Утім, людям з підприємницьким духом, здатним заробити без роботодавця, в Чернівцях живеться непогано. Тут спокійно, низький рівень злочинності і чисте повітря, в місті практично не залишилося заводів, які працюють, зате поруч – передгір’я Карпат.

У Чернівцях розташований один із найстаріших в країні університетів і відомий медінститут. Завдяки цьому в місті багато хороших лікарів, а лікарні оснащені не гірше столичних, – пише видання.

 

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...