Разделы:

Дозвілля

Перевал, де побували Микола ІІ та Леся Українка на Буковині

664

15:57, 20 Ноябрь 2015

1448023920_nimchychПеревал Німчич (інша назва — Турецька Вершідь) розташований на межі Путильського і Вижницького районів Чернівецької області.

— Перевал Німчич (586 метрів) — одне з найбільш мальовничих місць у Буковинських Карпатах, де знаходиться однойменний міжнародний туристично-розважальний комплекс, — розповідає дослідник-краєзнавець Михайло Григоряк. — Звідси відкривається чудовий краєвид гірської долини, якою тече бурхливий Черемош. Схили круті, тому дорога йде серпантином з багатьма поворотами. Поблизу перевалу — виходи залізистих мінеральних вод, на гірських річках — мальовничі водоспади. Поширені низькогірні лісові ландшафти з ялиново-ялицево-буковими лісами.

За словами М. Григоряка, свого часу на перевалі були останній російський імператор Микола ІІ, військовий діяч Василь Чапаєв, письменники Іван Франко, Юрій Федькович та Леся Українка.

— Леся Українка свій візит у липні 1901 року описала так: «Раз заїхали високо на гору Німчич і бачили звідти при заході сонця щось таке гарне і срібне, як мрія, — кажуть, що зветься Розтоки (село на Буковині), — розповідає дослідник.

Взимку перевал Німчич — це засніжені схили, де можна покататися на санках, гірських лижах, сноубордах, на конях і снігоходах, а також на справжніх гуцульських гринджолах. А влітку — пройти пішохідними, велосипедними, водними маршрутами, зайнятися альпінізмом, і можна по-справжньому оцінити всю велич вершин і безмежність полонин, здійснюючи поїздку на дипі чи політ на параплані.

— В останні десятиліття на крутих і стрімких дорогах перевалу проводяться окремі етапи чемпіонату України з автораллі, а також змагання «Александров — раллі» та змагання на мотоциклах — ендуро, — розповів М. Григоряк.

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...