Разделы:

it-cluster

Місто

Перший ІТ-кластер стартував у Чернівцях

1601

19:41, 11 Май 2016

it-cl

Фото: БукІнфо

У Чернівцях презентували роботу першого в місті ІТ-кластеру. Розташувався новостворений центр буковинських інноваційних технологій ім. Й. Шумпетера – “Сluster bit” в частині приміщення колишнього тролейбусного депо, що на проспекті Незалежності. Як розповів керівник чернівецького ІТ-кластеру Юрій Пасічник, ідея створення такого інноваційного центру виникла майже рік тому.

«Це був перший момент, коли ми побачили, чого не вистачає місту і що ми могли б підсилити. Після цього почалася робота. Ми тепер розуміємо, куди рухаємось, що хочемо розвивати, які напрямки і галузі є перспективними для Чернівців. Бо в кожного міста є свої концепції, в міста-мільйонника одна, в такого, як наше місто, інша концепція розвитку», — зазначив керівник Юрій Пасічник.

Наразі кластер в Чернівцях об’єднав 15 найбільших та найперспективніших компаній та стартап-проектів міста, що спрямовують свою спільну діяльність на розвиток Чернівців.

За словами співорганізатора проекту Андрія Гев’юка, метою ІТ-кластера є об’єднання зусиль для розвитку інноваційних технологій, створення сучасної інноваційної інфраструктури у Чернівцях та регіоні, популяризації стартап-руху, підвищення інвестиційної привабливості підприємств ІТ галузі.

В рамках презентації було підписано меморандум з міською радою щодо співпраці. Підписанти меморандуму заявляють про готовність взяти на себе спільні зобов’язання щодо здійснення взаємної організаційної та інформаційної політики у сфері розвитку ІТ та інноваційних стартапів у Чернівцях, обміну наявною у їхньому розпорядженні інформацією з цих питань, проведення спільних консультацій, науково-практичних конференцій, семінарів, залучення учасників ІТ-кластеру до розробки окремих модулів програмних продуктів з соціальних, суспільно значимих для міста проектів тощо.

 

Джерело

Теги:

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...