Разделы:

Без имени-1

Культура

Пісні Івасюка та класичні твори виконували на бандурі

200

20:16, 8 Март 2016

У Чернівецькі філармонії вперше відбувся концерт бандури у супроводі симфонічного оркестру. Концерт був приурочений до дня народження геніального Володимира Івасюка.

Спершу була представлена збірка інструментальної музики композитора Володимира Івасюка в тандемі філармонії та музею, що носить його ім’я, а потім власне і відбувся концерт студентки Львівської консерваторії Катерини Трачук та Академічного симфонічного оркестру Чернівецької обласної філармонії під художнім керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Йосипа Созанського.

У першому відділенні звучали авторські твори Катерини інструментальні композиції «Експромт » та «Ритми серця», а також пісня на слова В.Симоненка «Вона прийшла», а також пісні українських композиторів на слова Лесі Українки, Тараса Шевченка, Т.Голобородька, А.Кос-Анатольського. Завершував перше відділення двома творами дует «Дві долі» Ярина Скоропад та Катерина Трачук. Прекрасні музиканти та молоді голоси із незабутніми тембрами та проникливим виконанням.

Друге відділення відкривалося 5-ю симфонією М.Вербицького до-мінор у виконанні оркестру, а далі власне і відбувалося історична інтеграція нашого народного унікального чисто українського інструменту бандури у європейську та світову музичну інструментальну родину, адже прозвучали — концертна п’єса для бандури та симфонічного оркестру К.Мяскова, незабутні «Запроси мене у сни» Володі Івасюка, концерт для бандури з оркестром Я.Лапинського твір Т.Лазуркевича на слова С.Рачинці «Мамина пісня» та апогеєм концерту була неймовірна «Балада про мальви».

Унікальний тембр голосу молодої співачки у супроводі класичного симфонічного оркестру примушував зал просто завмерти у зачаруванні а потім вибухнути бурхливими оплесками та вигуками «браво».

Ярослав Волощук

Джерело: Молодий буковинець

Loading...
Загрузка...

Читайте также

Загрузка...