Разделы:

polonynska_vatra_fon

Культура

Полонинська ватра на Буковині дивуватиме колоритом, мистецькою виставкою і зірковими виступами

1618

16:35, 28 Май 2016

Традиційне районне свято виходу на полонини «Полонинська ватра» відбудеться 29 травня на центральному стадіоні «Карпати» селища Путила.polonynska_vatra_3Мешканці та гості Путильщини зможуть побачити узори вишивок, килимів, писанок та витвори декоративно-ужиткового мистецтва. Це все буде представлено майстрами усього гуцульського регіону в рамках регіональної виставки «Мистецтво гуцульського краю».polonynska_vatra_2Про початок свята сповістить голосний звук трембіт, а далі зі сцени лунатиме сопілка, скрипка, флояра, задзвенить гуцульська співанка, завихриться запальний гуцульський танець у виконанні народних та самодіяльних аматорських колективів району. За давньою традицією, громада обиратиме ватага, а він своєю чергою обере надійних вівчарів, привселюдно випробувавши їх на витривалість. Найвправніших ватаг візьме з собою в полонину.

А далі запалає традиційно полонинська ватра, щоб її тепло зігрівало тваринників протягом усього полонинського періоду, від ватри ватаг запалить свій факел і покличе чабанів за собою у високі гори. Під звуки троїстих музик закружляють гуцули в запальному танці навколо ватри.

Також учасники святкового дійства зможуть побачити символічний полонинський хід – вбраних у гуцульський одяг вершників та бравих коней, прикрашені вози з полонинським начинням, автомобілі в картатих оздобах, на яких гостям буде продемонстровано фрагменти полонинського літування.

А далі на сцені запанує співоча майстерність. Вітати путильчан та гостей зі святом прибудуть наші земляки: Заслужений артист України, соліст Чернівецької обласної філармонії Василь Данилюк, знаний на Буковині актор і виконавець Михайло Грицкан, а також лауреат Всеукраїнських та Міжнародних пісенних конкурсів та фестивалів Павло Бубряк.

Запальними танцями вітатиме горян Заслужений академічний буковинський ансамбль пісні і танцю імені Андрія Кушніренка Чернівецької обласної філармонії.

Гостями свята будуть гості з Івано-Франківщини: заслужена артистка України Ірина Лончина, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів Василь Михайлович, а також талановитий співак Василь Мельник.

У концертній програмі братимуть участь аматори самодіяльного мистецтва з Кам’янця-Подільського Хмельницької області, Заставнівського, Новоселицького районів Чернівецької області.

Щиро просимо на свято. Побувавши хоч раз на таких урочистостях, Ви неодмінно захочете відвідати край Буковинської Гуцулії знову і знову.

 

Джерело

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...