Разделы:

Untitled-1

традиції

Прикмети та традиції Вербної неділі

2861

10:43, 24 Апрель 2016

Вербна неділя — це останній день перед Страсним тижнем, коли у християн найсуворіший піст. Цього дня віруючі повинні обмежувати себе не тільки в їжі, але і в побутових справах.

У Вербну неділю не можна садити в землю гілочки минулорічної верби, жінкам не можна шити, в’язати, вишивати і взагалі займатися рукоділлям. Крім того, не слід виконувати хатню роботу або поратися на городі.

Але найголовніше — цього дня треба підготуватися до Страсного тижня – періоду найсуворішого посту, який завершиться найрадіснішим святом — Світлим Воскресінням Христовим.

апенг

Історія Вербної неділі:
Традиції і прикмети Вербної неділі на пряму пов’язані з історією цього свята. Згідно зі Святим Письмом, після чудотворного воскресіння Ісусом Лазаря в Віфанії, слух про це обійшов багато міст. І, коли Ісус Христос, передбачаючи свою швидку смерть, в’їхав до Єрусалиму на віслюку, люди зустрічали його радістю, кидали під ноги пальмові гілки як символ лікування і навіть свій одяг для благословення. Пізніше, в наших широтах пальмові гілки замінили на вербові зберігаючи символізм, так як вербі приписувалися цілющі властивості.

Unукеtitled-1

Вербна неділя 2016: традиції і звичаї
Гілочки пухнастої верби є головним символом Вербної неділі і в 2016 році, їх прийнято приносити в цей день до церкви і освячувати, щоб надалі вони захищали будинок і приносили добробут. Також гілочками верби християни б’ють один одного, примовляючи «Не я б’ю — верба б’є!». Особливо ця традиція подобається дітям, адже вони вірять, що кожен удар Вербної гілочки вбереже від поганого ока.
Так само, вербі приписують цілющі властивості і освячені «котики» застосовуються для лікування лихоманки, безпліддя, недуг у домашньої худоби, а чоловіки носили їх з собою для збільшення фізичної сили.
Освячена в церкві вербна гілочка може захистити будинок від блискавки і пожежі, а господарів — від злиднів та інших неприємностей. Добрі господарі, повернувшись з освяченою вербою з церкви спочатку садили пару гілочок у себе в городі, і тільки потім несли її додому до святих образів.

уыкенг

Прикмети на Вербну неділю:
Якщо на Вербну неділю йде дощ -Варто чекати хорошого врожаю;
Вдариш по тілу гілочкою верби — буде міцне здоров’я весь рік;
З’їсти «котик» свяченої верби — вирішиться важлива справа;
На Вербну неділю варто подумати про дорогу людину — вона і прийде в гості;
Посадиш кімнатну рослину на Вербну неділю — прийде багатство в будинок.

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...