Разделы:

Без имени-1

Прокуратура розпочала досудове розслідування масової вирубки лісів на Буковині

287

10:53, 17 Март 2016

Досудове розслідування щодо масової вирубки дерев у селі Розтоки Путильського району розпочала прокуратура Чернівецької області. Та навіть, якщо винних знайдуть, ув’язнення їм не загрожує, а лише штраф, виправні роботи або обмеження волі.

03

Активісти Буковини вважають, понести покарання мають також ті, хто незаконно переправляє «кругляк» за кордон. Тільки в такому випадку, переконані вони, вдастся викрити цілі злочинні схеми.
Селище міського типу на Буковині —  Глибока. Саме сюдою, наповнені кругляком ешелони лісу рухаються у напрямку Вадул-Сіретської митниці. А опісля й за кордон, розповідають місцеві мешканці. Підтверджують  це і громадські активісти.
Іван Інащук, місцевий мешканець : «40 вагонів, 30, як коли. Протягом дня 3, 4 партії, і вночі так само. В Румунію. А чому ви так впевнені, ви бачите напрямок?. Так, він сюди прямує».
Віктор Личак, громадський активіст, — «Це крапля в морі — який вивозиться цього лісу. А вночі вивозять набагато більше — по 2 — 3 рази більше».
Керівник Чернівецької митниці Микола Салагор, каже деревину, і справді, вивозять за кордон. Та лише ту, яку не заборонено.
Микола Салагор, начальник Чернівецької митниці ДФС: «Сосна і дрова перетинають. Або вироби з лісу, тобто дошки і так далі».
Насправді, за кордон переправляється «кругляк» — запевняють і громадські активісти і місцеві мешканці.
Іван Інащук, місцевий мешканець : «Весь ліс кругляк».
Віктор Личак, громадський активіст: «Це діловий ліс однозначно. Це кругляк, його вивозять за кордон, це видно неозброєним оком.))
А вивозять його, запевняють, під виглядом дров.
Іван Інащук, місцевий мешканець : «Де і сосна, і ялина. Все під ряд. Навіть деколи й береза.  Говорять люди, що зверху тоненьке, а знизу все отаке велике».
Що до таких хитрощів вдаються ті, хто залишає ліси лисими, підтверджує і керівник Чернівецької митниці.
Микола Салагор, начальник Чернівецької митниці ДФС: «Є такі речі, ми порушуємо справу. Зараз ми порушуємо справу, оформлену Львівською митницею. Вантаж, цілий вагон оформлений. І там порядку 10 кубів, ми зараз обов’язково порушимо справу і подамо в суд на конфіскацію».
Та громадські активісти вважають, що це не єдина злочинна схема, яка дозволяє вивозити «кругляк» за кордон. А найгірше, розповідають, ті, хто мав би це контролювати —  сприяють тому.
Віктор Личак, громадський активіст: «Це рішення приймають на верхах, тобто вони люди не підневільні. Сказали пропустити, пропускають. Це ж не особисто митник чи начальник зміни цим  займається. Полюбому це хтось стоїть вище. Люди, які дають накази, пропустити цей ліс».
Микола Салагор, начальник Чернівецької митниці ДФС: «Ми пропускаємо, відповідно до чинного закону. На цей ліс видається управлінням лісового господарства спеціальні сертифікати, які дають право на вивезення лісу. Тобто незаконно нічого не перетинає. Абсолютно.
Активісти вважають, всі причетні і до зрубування лісів і до їх масового вивезення за кордон мають бути покарані. Чи справдяться їхні очікування — поки невідомо. Та щодо масової вирубки дерев у селі Розтоки Путильського району, яка набула резонансу, прокуратура Буковини розпочала досудове розслідування.
Наталія Соколовська, прес-секретар прокурора Чернівецької області: «Перевірка і витребування документів першого етапу вже пройшов. І зараз вже встановили ознаки кримінального правопорушення. Дані відомості внесені до єдиного реєстру досудових розслідувань за частинною. Першою статті 367 ККУ — це є службова недбалість».
Навіть якщо винних знайдуться — ув’язнення їм не загрожує.
Наталія Соколовська, прес-секретар прокурора Чернівецької області: «Санкція статті передбачає штраф, розміром від 250 до 500 неоподаткованих мінімумів громадян або виправні роботи, терміном до 2 років, або обмеження волі, до 3 років із позбавленням права займати певні посади чи займатись певною діяльністю терміном до 3 років».

Джерело: Телеканал «Чернівці«

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...